ВУЧИЋ ИЗ ЊУЈОРКА УПИТАО ЦЕО СВЕТ: Шта ћете да радите сада?
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се у Њујорку на панелу "Ми говоримо, јер они не могу - гласови које треба чути" на којем су говорили Срби који су доживели или су сведоци злочина.
Фото: Принтскрин
- Наш стални представник овде је желео да разговара са Немцима као главним творцима ове резолуције, да видимо да ли можемо нешто заједно да урадимо: А знате ли какав одговор је добио, цитирам: "Суочићете се са резолуцијом, на начин на који вам ми будемо дали" - рекао је Вучић и наставио:
- Знам мали смо, али верујемо да европске и демократске вредности значе да треба да будемо укључени о доношењу тако важних одлука. Драги пријатељи из Европе који сте присутни овде и сви наши пријатељи са свих континената, шта ћете радити када отворите Пандорину кутију, шта ћете даље, хоћете ли рећи да против совјетског народа није почињен геноцид, да убијање Срба од стране немачких и хрватских нациста у Првом и Другом светском рату није геноцид? Шта ћете рећи за различита питања из целог света, да ли ћете окренути главу, или ћете рећи није ово место где се нешто пориче, или ћете ви да поричете када вама то не одговора у политичком смислу - упитао је Вучић.
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)