ГРЦИ БЕСНИ: Спрема се нова издаја Срба, Атина спремна да подржи "лудачки" захтев под притиском Немаца

Марко Колашинац
Марко Колашинац

23. 05. 2024. у 13:31

ГРЧКИ лист Демократија објавио је данас текст у коме је наведено да се спрема нова издаја Срба, јер је Грчка спремна да подржи "лудачки" захтев да се злочин у Сребреници прогласи геноцидом зато што то од ње траже Немци.

ГРЦИ БЕСНИ: Спрема се нова издаја Срба, Атина спремна да подржи лудачки захтев под притиском Немаца

Foto: Unasplash

- Док међународна заједница затвара очи пред Понтијским геноцидом и одбија да осуди Турску, Немачку, САД и друге земље у њиховој сфери утицаја (Руанда, БиХ, итд.) страствено промовишу проглашење међународног дана "Сећање и обележавање геноцида 1995. године у Сребреници", за које је предложено да буде 11. јула сваке године - наводи се у тексту објављеном на насловној страни листа.

Српска страна, која се поново скоро сама бори против свих и признаје да су можда почињени ратни злочини, али ни у ком случају геноцид, наводи лист, апеловала је на Грчку, упркос "недавном забадању ножа у леђа у Савету Европе", да то не чини, позивајући се на традиционално пријатељске односе.

- Председник Србије Александар Вучић у видео-поруци тражи од Грчке да се уздржи од релевантног гласања, знајући, како каже, да је Грчкој тешко да гласа против и позива се на заборављено, током Мицотакисовог периода, грчко-српско пријатељство - наводи лист.

Лист, наводећи делове текста резолуције, оцењује да ће бити изузетно занимљиво видети какав ће став Грчка заузети по још једном критичном питању, као и коначан резултат гласања, за резолуцију која "олако усваја термин геноцид" за грађански рат у бившој Југославији, где су заиста почињени масакри и ратни злочини, али ни у ком случају геноцид.

- А шта више када међународна заједница то деценијама негира (подлежући турским претњама) за Понтима, упркос 350.000 мртвих и хиљадама присилно расељених људи - закључује лист, алудирајући на масакр над Грцима у регији Понтуса који су починили Турци између 1914. и 1923. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ! Орбан се хитно јавио из Копенхагена

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".

02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.

02. 10. 2025. у 10:47

ВЕДРАНА ОГОРЧЕНА: Пилић је био хришћанин! Срамота за Сплит, само мртав Пилић може бити - велики Пилић

ВЕДРАНА ОГОРЧЕНА: "Пилић је био хришћанин! Срамота за Сплит, само мртав Пилић може бити - велики Пилић"

ХРВАТСКИ тениски ас Никола Пилић преминуо је у 87. години живота у Ријеци, а сахрањен је протеклог викенда у Опатији, граду у којем је провео последње дане живота.

02. 10. 2025. у 07:20

Коментари (0)

ЈЕ ЛИ, БРЕ, КОЛИКО ТИ ИМАШ ГОДИНА?! Хамад Међедовић напустио меч са најбезобразнијим тенисером на свету! (ВИДЕО)