"ОВО НИЈЕ ПОМИРЕЊЕ, НИЈЕ СЕЋАЊЕ..." Председник упитао моћнике - Зашто сте вршили толики притисак због једне мале земље као што је Србија?

Дејана Калинић
Дејана Калинић

23. 05. 2024. у 19:58

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се на Инстаграму после усвајања срамне резолуције о Сребреници на данашњој седници Генералне скупштине УН-а.

ОВО НИЈЕ ПОМИРЕЊЕ, НИЈЕ СЕЋАЊЕ... Председник упитао моћнике - Зашто сте вршили толики притисак због једне мале земље као што је Србија?

Фото: Принтскрин

- Питам оне моћне и велике, неки би рекли и арогантне, и чекам њихов одговор: зашто вам је било потребно да вршите толико велики притисак на државе чланице Уједињених нација у протеклих 7 дана, због само једне мале земље као што је Србија?

Зашто сте претили државама чланицама које нису желеле да гласају за ову резолуцију, говорећи да неће моћи да добију вашу помоћ по економским и другим питањима ако не гласају за резолуцију?

Јесу ли то ваше европске вредности, демократске вредности, или сте мислили да нећу моћи да говорим о томе?

Има једна мала земља са Балкана која се не плаши да каже гласно да ће да гласа против ове резолуције, јер ће она отворити “Пандорину кутију”. Суочићете се, драге колеге, са десетинама резолуција овог типа, по питању геноцида.

Сада отварате поново ране, зашто? Зато што то некоме треба политички, нема других разлога. Ово није за помирење, ово није сећање, ово ће отворити старе ране и створити политички хаос, не само у нашем региону, већ и овде у овој сали - поручио је Вучић.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

КОЛИКО МОЖЕ ПАУНОВИЋЕВА СРБИЈА? Дуeл са европским шампионом открива прави потенцијал орлова