ПОСТАВЉЕНА РУЧНА БОМБА У ДВОРИШТЕ СРСКЕ ПОРОДИЦЕ: Канцеларија за КиМ оштро осудила овај инцидент

ПОРОДИЦИ Ивице Ђузића из села Могила код Витине постављена је ручна бомба у двориште куће и само пуком срећом није дошло до тежих последица, саопштила је данас Канцеларија за Косово и Метохију, истичући да је реч о новом застрашивању и притиску на Србе.

ПОСТАВЉЕНА РУЧНА БОМБА У ДВОРИШТЕ СРСКЕ ПОРОДИЦЕ: Канцеларија за КиМ оштро осудила овај инцидент

Фото: Канцеларија за Косово и Метохију

Како се наводи у саопштењу, породица Ђузић се већ дуже време налази на мети локалних Албанаца, а Ивичиног сина Бобана Ђузића почетком прошле године је напала и убола ножем група албанских младића.  

Истиче се да Ђузићи, упркос томе и даље одолевају свим нападима и "истрајни су да остану свој на своме".

Фото: Канцеларија за Косово и Метохију

Из Канцеларије поручују да је реч о новом застрашивању и притиску на Србе да напусте свој кућни праг, како би се остварио сан творца свог прогона српског народа, премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија да етнички очисти простор КиМ. 

- Београд инсистира на заштити српског народа и тражи од институција које имају мандат да обезбеде безбедан живот Срба на Космету, да повећају позорност на терену и да надлежни органи процесуирају одговорне за етнички мотивисане нападе на Србе, наглашава се у саопштењу.

Из Канцеларије указују на то да је српски народ на КиМ у историји преживео и тежа искушења од "инструисаних провокација Аљбина Куртија" и да ће "опстати на својим вековним огњиштима и након његовог зулума и терора".


БОНУС ВИДЕО: "Ацо Србине!" Огроман аплауз за Вучића у Ваљеву

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Оно што је освануло у Сплиту запањило је све Хрвате (ФОТО)