ЛЕПО ЈЕ ВУЧИЋ СВЕ РЕКАО: Украјина пред вратима Европске уније
ПО ко зна који пут обистиниле су се речи председника Србије Александра Вучића, а овога пута тичу се придруживања Украјине ЕУ.
Фото АП
Наиме, Европска комисија данас ће објавити да жели да започне званичне преговоре о придруживању Украјине у ЕУ, преноси "Фајненшал тајмс".
Како наводе, преговоре ће започети овог месеца.
Подсетимо, пре само месец дана председник Србије Александар Вучић истакао је да нико неће бити део ЕУ пре Украјине, а сада се још једном доказало да су се његове речи обистиниле.
- Знам да нећемо бити део Европске уније, нико од нас, пре Украјине. У јуну се очекује велика победа Украјине на политичком плану у Бриселу. Моја је процена, запамтите моје речи, нисам то чуо ни од кога из Европе, кад год да буде улаз, нико неће ући пре, можда само симултано, истовремено са Украјином. За њих је Украјина апсолутно најважнија, има огроман број становника, значајна територија, у рату су, све разумемо - рекао је председник.
- Када ћемо ући у Европску унију, да ли ћемо ући заједно са Украјином, то је други проблем. Ви имате ваше мишљење, али моја интелигенција мени говори да сам ја у праву. И наравно, то је нешто што се тренутно догађа. Вероватно ћемо чекати још неких шест година, што је такође у реду - истакао је Вучић.
Наиме, овим чином Европска комисија жели да покаже подршку Украјини пре почетка мађарског председавања ЕУ. Европска комисија ће данас саопштити да Украјина сада испуњава неопходне критеријуме за придруживање заједници, укључујући мере за борбу против корупције, ограничења политичког лобирања, правила о пријављивању имовине за државне службенике и заштиту језика које користе националне мањине, рекли су извори.
Како се наводи, у петак ће се разговарати и о приступању Молдавије ЕУ. У исто време, ЕУ се неће бавити питањем придруживања Грузије због закона о страним агентима који је усвојила та земља, а који је више пута критикован од стране европских земаља.
(Информер)
Препоручујемо
Ђурић поручио Конаковићу: “Није наш посао да будемо храбри и јуначни пред камерама”
18. 04. 2026. у 21:31
Антић објаснио! „Блокадери су тајна организација – то је забрањено Уставом Србије“
18. 04. 2026. у 19:47
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)