ПЕТКОВИЋ ПОРУЧИО ХОВЕНИЈЕРУ: За оног ко намеће "међусобно признање" сила је право

11. 06. 2024. у 14:42

ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић огласио се поводом изјава Џефрија Ховенијера који је рекао да закључак дијалога мора бити узајамно признање између тзв. Косова и Србије.

ПЕТКОВИЋ ПОРУЧИО ХОВЕНИЈЕРУ: За оног ко намеће међусобно признање сила је право

фото Канцеларија за КиМ

- У Резолуцији ГСУН из 2010. о успостављању дијалога као и у одлуци о мандату ЕУ посредника, искључиво се говори о нормализацији односа. Нема ни речи о "међусобном признању". За оног ко то намеће, сила је право. За Србију, Повеља УН, Р1244 и међународно право су сила! - написао је Петковић на свом званичном Икс налогу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Познато када Шеј Гилџес Александер и Никола Јокић одмеравају снаге, ево који су термини утакмица Денвера и Оклахоме