"МАЛТРЕТИРАЈУ СРБИНА БЕЗ РАЗЛОГА": Лазару Дејановићу из Звечана одређен притвор
Лазару Дејановићу из Звечана, којег је тзв. косовска полиција ухапсила у среду вече на пункту на Бистричком мосту на путу Косовска Митровица-Лепосавић, јуче је суд у Приштини одредио једномесечни притвор.

фото д.з.
Њега према речима адвиката Љубомира Пантовића тужилаштво терети за учешће у инциденту 29. маја прошле године испред општине Звечан и то за четири кривична дела.
- Ова одлука о продужетку притвора је невероватна јер нема ни једног кривичног дела. Нема основане сумње да је мој клијент урадио иједно, а не четири кривична дела - рекао је авдокат Пантовић додајући да суд није уважио никакву аргументацију.
И док истиче да ће на ову одлуку суда уложити жалбу, адвокат Пантовић додаје да ће током притвора Лазар Дејановић бити у притвору затвора код Подујева.
Хапшење Лазара Дејановића осудиле су Канцеларија за Косово и Метохију и Српска листа истичу да хапшењем овог Србина режим у Приштини жели заоштравање ситуације на северу Косова и Метохије и указују на чињеницу да је Лазар Дејановић као радник царине на административном прелазу Јариње, више од годину дана свакодневно пролазио овим путем и нормално се кретао севером КиМ, али да је приведен сада када Приштини одговара ново подизање тензија.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

БЕСНОСЛОВНА ЦИФРА - ХРВАТИ "НАВАЛИЛИ": Колико ће Томпсон зарадити од концерта на загребачком хиподрому?
ХРВАТСКИ певач је у промет пустио 19.000 комада одеће, који су разграбљени у рекордном року. Према неким изворима, од концерта ће укупно зарадити 20 милиона евра
15. 06. 2025. у 10:33
Коментари (0)