ШАПИЋ ИЗАБРАН ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА БЕОГРАДА: Скупштина донела одлуку (ФОТО)
ОДБОРНИЦИ Скупштине града Београда изабрали су данас поново Александра Шапића за градоначелника Београда у наредне четири године.

БЕОИНФО
За избор Шапића гласало је 64 од 82 одборника који су гласали.
За заменика градоначелника изабрана је Весна Видовић.
Одборници су изабрали и чланове Градског већа.
Током расправе, одборници владајуће коалиције подржали су избор Шапића, док су представници опозиције били против.
Седници Скупштине града не присуствују одборници покрета Крени-промени који су у петак напустили конститутивну седницу Скупштине града после верификације мандата.
Шапић је функцију градоначелника Београда већ обављао од јуна 2022. до октобра 2023. године, а потом је био председник Привременог органа Београда.
Пре тога, три пута је биран за председника општине Нови Београд (2012, 2016. и 2020. године).
Ускоро опширније
Препоручујемо

ДРАМАТИЧНЕ СЦЕНЕ У КНЕЗА МИЛОША: Куља густ црн дим, људи у шоку (ФОТО)
24. 06. 2024. у 11:46

ГРАНДИОЗНО ФИНАЛЕ БЕЛГРАДЕ BEER FESTA: Београд показао да је rock'n'roll бесмртан
24. 06. 2024. у 11:22

Kari’s on fire – Пешић се враћа на клупу Пирота!
СВУДА пођи, кући дођи – Пешић се враћа на клупу Пирота! Како Mozzart спорт сазнаје, селектор кошаркашке репрезентације Србије преузима још један важан задатак и диже цео свој родни крај на ноге! Ова одговорна дужност поверена му је у великој акцији Фондације Моззарт и КСС-а, а свечана промоција заказана је за суботу, 21. јун у 20.00 часова на Омладинском стадиону у Пироту!
19. 06. 2025. у 13:00

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ДУШАН У ШОКУ: Шта је Трамп питао Влаховића
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп угостио је у Овалном кабинету екипу Јувентуса, а онда поставио шкакљиво питање Влаховићу и друговима.
19. 06. 2025. у 10:33
Коментари (1)