"НЕ ВИДИМ НИКАКВЕ ПРОБЛЕМЕ" Вучић о извозу уља у Црну Гору: Србија има довољно у својим резервама - ако им нешто затреба, не морају да брину
БЕЗ обзира на сву кампању коју Шолакове Вијести воде у Подгорици, кампању у којој учествује и министар Ђељошај, чињенице су нешто другачије, изјавио је председник Александар Вучић, коментаришући неистине које су се појавиле о извозу уља у Црну Гору.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Зарад људи у Црној Гори да кажем - без обзира на сву кампању коју Шолакове Вијести воде у Подгорици, кампању у којој учествује и министар Ђељошај, ја немам ништа против тога. Чињенице су нешто другачије. Република Србија је прошле године за првих 6 месеци извезла у Црну Гору 3,5 милиона литара рафинисаног јестивог уља. Ове године 5,7 милиона литара. Дакле 62% више уља него прошле године. Толико о истини, толико о чињеницама. Не желим да коментаришем што сам видео у штампи да они то препродају Приштини и Тирани. Ја немам проблем са тим, за нас је слободна трговина нешто за шта се залажемо и од суштинског значаја. И ту неће бити никаквих проблема. Ми произведемо годишње 780 хиљада тона сунцокрета, 70 милиона литара је потребно за нашу потрошњу, а укупна производња 155 милиона литара рафинисаног уља годишње. Ми 85 милиона литара можемо да извозимо несметано. Потрошња прошлогодишња за целу Црну Гору је 8,4 милиона литара - изјавио је Вучић.
- Наше резерве - оно што чувамо су веће од годишње потрошње Црне Горе. Ако им нешто затреба, и то не говорим због партнерских односа које имамо са властима у ЦГ, већ због братског народа у ЦГ, никада не морају да брину за то. Србија има довољно у својим резервама да подмири једногодишње потребе Црне Горе и да нам још преостане. У овом тренутку имамо 11 милиона литара рафинисаног уља у резервама, које држимо код нас за двомесечне потребе и имамо много нерафинисаног уља које се користи за индустрију. Не видим никакве проблеме, али добро, то вам је све у оквиру кампање "Вучић је за све крив, мајке ми, нисмо ми доносили резолуцију, Вучић је". Али добро, ја разумем то што они раде и разумем ту мржњу коју неки покушавају да шире према Србији. Људи у Црној Гори не морају да брину - наша позиција је таква увек - желимо слободну трговину, увек желимо да будемо са братским народом у Црној Гори, а баш ме брига за партнере у власти у Црној Гори - навео је он.
Препоручујемо
"ВАТРЕНИ УДАР 2024" Завршена вежба на Пасуљанским ливадама - Обратио се Вучић (ВИДЕО)
04. 07. 2024. у 11:45 >> 14:13
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)