РЕЗОЛУЦИЈУ О ГЕНОЦИДУ ВЕЋ КОРИСТЕ КАО АНТИСРПСКУ БАТИНУ: У Потoчарима претње Српској и Србији као деведесетих

В.Н.

11. 07. 2024. у 13:17

ОПСКУРНА и нелегитимна Резолуција о геноциду у Сребреници, усвојена недавно у Генералној скупштини УН, већ је почела да се користи као батина за обрачун са српским народом.

РЕЗОЛУЦИЈУ О ГЕНОЦИДУ ВЕЋ КОРИСТЕ КАО АНТИСРПСКУ БАТИНУ: У Потoчарима претње Српској и Србији као деведесетих

Фото: ЕПА

"Употребна вредност" овог текста, за који је на Ист Риверу гласало мање држава од оних које су биле против или уздржане, обнародована је данас у Поточарима, где су се бошњачки прваци, уз ратнохушачку реторику сличну оној из деведесетих, устремили на "велику Србију", председника Александра Вучића, упутивши отворене претње Републици Српској. И све то у присуству западних дипломата и нелегалног намесника Кристијана Шмита који је био други глас у овом антисрпском хору.

Није било говорника а да се у свом излагању није позвао на скаредни документ УН о Сребреници, чиме су апсолутно потврђене прогнозе нашег државног руководства да ће он бити оруђе за разградњу РС и бетонирање наратива о српској кривици за крвопролиће у бившој Југославији.

Тако је председавајући Председништва БиХ Денис Бећировић навео да се "први пут обележава годишњица са усвојеном Резолуцијом у УН" и захвалио свим пријатељима нагласивши да се ради о "најважнијој политичкој и моралној победи Босне и Херцеговине у 21. веку":

- Имплементација је почела и нико је не може зауставити. Један од резултата је да већ данас у згради УН обележавамо дан сећања на геноцид у Сребреници. Данас га организује стална мисија БиХ у УН, а следеће године организацију преузимају генерални секретар и секретеријат УН. Докле год буде постојала људска цивилизација, 11. јул ће бити Међународни дан сећања на геноцид и то не може нико избрисати

Он је казао да мир и сарадњу угрожава политика режима у Београду.

- Политика која је и на Резолуцији показала да поразе покушава претворити у победе. Босанскохерцеговачка политика не сме победу претворити у пораз. То не смемо дозволити. Имплементација Резолуције не зависи од оних који је нису успели зауставити, зависи од нас, под условом да не прихватимо наратив негатора геноцида - навео је Бећировић, не прецизирајући шта подразумева под имплементацијом Резолуције, иако су поједини западни ментори Бошњака то већ најавили - ревизија тужбе против Србије пред Међународним судом правде у Хагу и захтев Београду за исплату ратне одштете.

Бећировић је подсетио да су судови УН прогласили да је почињен геноцид и да је почињен удружени злочиначки подухват, али да органи ентитета РС прете држави Босне и Херцеговине.

- На нама је да одговоримо на питање да ли постоје сличности стања почетком деведесетих и данас - казао је Бећировић и рекао да ће истаћи осам примера.

- Караџић и његови сарадници су говорили да је Босна и Херцеговина немогућа држава, то данас говоре челници ентитета РС. У великосрпском ентитету су 1992. говорили да је циљ велика Србија, представници РС сада говоре да им је циљ велика Србија упркос злочинима.

Након тога Бећировић је навео и друге примере као што су "правно насиље, повлачење из Уставног суда, претње нестанком државе, противљење присуству Међународне заједнице, меморандум САНУ и Декларација Свесрпског сабора". Казао је да постоји сличност односа Милошевића и Караџића, те Вучића и Додика.

Своју хушкачку ролу у Поточарима одиграо је и некадашњи члан Председништва БиХ Бакир Изетбеговић. Он је навео да "починиоци злочина неће да се суоче с истином, те да је Резолуција о Сребреници добродошла јер је ударила на план који је кулминирао у Београду са Свесрпским сабором":

- Сребреничани данас живе с онима који би да заврше оно што у рату нису успели пушкама и тенковима. Важно је сваки пут да се поново окупимо у Сребреници и сетимо се људи који су претрпели ужасе и са сећањем на њих ћемо градити снажну државу која ће бити део ЕУ и НАТО савеза како бисмо осигурали да се никоме неће поново десити оно што се у Сребреници десило пре 29 година.

Високи представник у БиХ, којег Бањалука не признаје, Кристијан Шмит, јавно се запитао "зашо данас у Поточарима нема Жељке Цвијановић". Без трунке срама је то запитао, свестан да се ниједан западни званичник, ево већ три деценије, није никада поклонио сенима српских цивила убијених на кућним праговима у Скеланима, Братунцу, Кравицама... Отишао је и корак даље стављајући знак једнакости између злочина у Сребреници и Јасеновца и стрељања ђака у Крагујевцу?!

- Одбијам прихватити да неки сматрају да се релативизовањем историје може умањити оно шта је урађено. Сваки злочин је злочин, био то Крагујевац или Јасеновац. Злочини других нису оправдање за било које злочине. Имамо обавезу да живимо заједнички у духу Дејтона - навео је Немац који је одлуком да Републици Српској одузме имовину најдрастичније погазио мировни споразум из 1995.

На све то, он је још похвалио јучерашњи "Марш мира" на којем су се, подсетимо, појавиле ратне заставе такозване Армије БиХ и у којем су учествовали они који су јавно позивали на убијање Срба и себе декларисали као представнике Исламске државе!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕВО КАДА ТАЧНО СТИЖЕ РАСХЛАЂЕЊЕ: Ови делови Србије биће први на удару пљускова и грмљавине

ЕВО КАДА ТАЧНО СТИЖЕ РАСХЛАЂЕЊЕ: Ови делови Србије биће први на удару пљускова и грмљавине

НАСТАВЉА се топлотни талас у Србији. Већ у подне температура у Смедеревској Паланци достигла је 38 степени. Пред нама је врео дан, а максимална температура и данас ће достићи 41 степен. Очекује се сунчано.

16. 07. 2024. у 14:13

Коментари (16)

ШТА ЋЕ РЕЋИ НОВАК ЂОКОВИЋ КАД ИХ ВИДИ? Овако су аустралијски пливачи дошли у Париз на Олимпијске игре (ВИДЕО)