"НЕ МОЖЕ АГРОНОМ ДА ГОВОРИ О АНОМАЛИЈАМА КОД ДЕЦЕ": Брнабићева изјавила да опозиција "борбу против литијума" користи за политичке циљеве
ПРЕДСЕДНИЦА Народне скупштине Ана Брнабић изјавила је данас да су неистинити наводи опозиционих посланика о томе да ће рударење литијума представљати ризик за здравље новорођене деце у Србији, као и да "не може агроном да говори о аномалијама код деце".

Фото: Танјуг/ Јадранка Илић
- Не може агроном (Душан Брковић) да прича о аномалијама код новорођене деце и да ли могу да се десе канцерогена обољења. Па самим тим вређају читаву медицинску струку. Забринута сам јер је ђаво однео шалу, имамо опозицију која за себе каже да је проевропска и процивилизацијска, да је за напредак, струку, чињенице и разум, а која каже изађите на протесте против литијума - рекла је Брнабићева за ТВ Прва.
Председница парламента је рекла да је "додатно тужно" то што је Брковић био кандидат за градоначелника Чачка испред листе Србија против насиља.
- Која је била као квази проевропска, проелитистичка. Проелитистички покрет интелектуалне Србије која је ваљда, тобож, против насиља - рекла је Брнабићева.
Додала је да парламентарци не смеју да дозволе да се овакве неистине наставе, јер у том случају, како је рекла, нема простора за било какву аргументовану дебату, разум и свест.
- Имате неке који су наставили да позивају на протесте, наставили да причају неистине у скупштини, јер све што смо чули нема аргументе. Од Алексића (Мирослава) смо чули да је тражио да се наведе једна европска земљу или земља у свету која је успешна и богата, а има развијено рударство. Па, или не зна ништа ни о чему, или манипулишете информацијама зарад дневнополитичке борбе - рекла је Брнабићева.
Навела је пример Финске као земље са развијеним рударством.
- Српска напредна странка ће се задржати на аргументима, па и ако то значи да изгуби који политички поен, у реду, али за 30-40 година људи ће знати ко је бранио струку и науку и развој Србије. Мислим да се то јасно види и сада - изјавила је Брнабићева.
Нагласила је да опозиција у Србији "борбу против литијума" користи за политичке циљеве и да им није стало ни до заштите животне средине, ни до здравља људи.
- Оно што раде је дневнополитичка борба. Праве од Србије периферију Европе и света, да наша деца буду у наредних 100 година зависни од увоза свега што је важно, и електричне енергије и батерија и складишта за чување електричне енергије, електричних аутомобила - додала је Брнабићева.
Рекла је да је забринута због тога што у Србији имамо опозицију која све своди на своју дневнополитичку борбу, и отежава брз напредак земље.
- Ја сам одговорна за то што је пропуштена шанса пре две године, када смо могли да будемо први који ће рударити литијум. Била је шанса да будемо прва земља која ће имати свој литијум две године пре било које земље у Европи - рекла је председница скупштине.
Председница Скупштине је рекла да "улазимо у зону сумрака" са протестима, а да се опозиција у Србији сада "бори против литијума", па ће, како је рекла, пронаћи нову тему - пољопривреду, 5Г мрежу или вештачку интелигенцију да се боре против.
-Једини политички аргумент ће им бити ви сте сатанисти, а ја мислим да у Србији морају да постоје одговорни људи који ће се томе супротставити, и поносна сам што сам део Српске напредне странке која се том наративу супротставља. Верујем да ће наш народ препознати шта је истина - рекла је Брнабићева.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ДАНИЦА ПОПОВИЋ ПОНОВО ШИРИ ПАНИКУ: Опет застрашује народ сумпорним кишама - Хоће ли одговарати?
Препоручујемо

"ЗАБРИНУТА САМ ЈЕР ЈЕ ЂАВО ОДНЕО ШАЛУ": Брнабићева о срамним теоријама завере са опозиционих скупова
01. 08. 2024. у 09:20 >> 10:19

УМРО НАКОН ШТО ЈЕ ЦЕЛУ НОЋ ВОЗИО ДЕЦУ КОЈА СУ ГОРЕЛА: Возач Хитне помоћи у Северној Македонији преминуо после целоноћне драме
ВОЗАЧ Хитне помоћи који је читаву ноћ превозио повређене у стравичном пожару у Северној Македонији преминуо је јутрос.
17. 03. 2025. у 08:50

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

ШОУ У ЗАГРЕБУ: Дали јој отказ јер је пуштала српске "цајке" - сад морају да плате 70.000 € и да је врате на посао
СУД у Загребу донео је неправоснажну пресуду којом запослену на бензинској пумпи Тифон враћа на посао, уз обавезу послодавца да јој исплати све неисплаћене зараде у износу од 45.000 евра и судске трошкове у износу од 14.000 евра.
17. 03. 2025. у 17:54 >> 17:55
Коментари (0)