ДОКЛЕ ОВО ИДЕ? На челу протеста у Врању професор гимназије који је средњошколце увлачио у политику
КАО главни организатор вечерашњег политичког протеста, декларативно усмереног против ископавања литијума у Врању, недвосмислено се издваја Драган Антић, професор географије у врањанској Гимназији ,,Бора Станковић“ и члан „Еколошког устанка“ Александра Јовановића званог Ћута.
Foto: Printskrin Jutjub/Vranje News
Посебно је интересантно да је Антић у својој локалној средини одраније увелико познат по томе што је један од ретких просветних радника који је у континуитету злоупотребљавао свој положај професора, тако што је мобилисао средњошколце којима је предавао географију да учествују у политици, те користио сваку прилику да их подстакне на политички активизам, а што, поред тога што је крајње неморално, у првом реду је и незаконито.
Наиме, његови суграђани, родитељи средњошколаца којима је Антић предавао су почев од 2022. године у више наврата исказивали незадовољство због Антићевог бесрамног увлачења њихове деце у његову приватну политичку борбу, јер је Антић током својих часова географије носио мајице са страначким симболима, приморавао ученике да потпишу „еколошке“ петиције против државног врха Србије, али и да се као волонтери прикључе политичким акцијама које организује НВО „Генератор“ из Врања.
Не треба изоставити да је Антић дугогодишњи блиски политички партнер врањанског огранка Ђиласове Странке слободе и правде (ССП), са којом се под истим барјаком борио на свим протестима у последњих неколико година. Када све ово знамо, поставља се питање у ком ће тренутку Антић прећи границу, те из политичког очаја његових страначких компањона покушати да примора врањанске средњошколце да и они дају свој „допринос“ у рушењу Србије по угледу на украјински Мајдан.
Препоручујемо
ПОСЛАНИЦИ НАСТАВЉАЈУ ЗАСЕДАЊЕ: Неколико тачака биће на дневном реду ванредне седнице
24. 06. 2026. у 07:33
ХИТНО СЕ ОГЛАСИЛО ВИШЕ ЈАВНО ТУЖИЛАШТВО: Ово је заплењено у стану Александра Радића
23. 06. 2026. у 22:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)