ВУЧИЋ СА ВИСОКОМ КИНЕСКОМ ЗВАНИЧНИЦОМ: Пренела му срдачне поздраве од председника Сија (ФОТО)

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се са државном саветницом Државног савета Народне Републике Кине Шен Јићин.

ВУЧИЋ СА ВИСОКОМ КИНЕСКОМ ЗВАНИЧНИЦОМ: Пренела му срдачне поздраве од председника Сија (ФОТО)

Фото: Инстаграм

- Одличан, садржајан и пријатељски састанак са уваженом саговорницом о најважнијим питањима билатералних односа са НР Кином, као и о конкретним активностима у области развоја спорта, спортске инфраструктуре, културне сарадње и међусобне подршке у организовању међународних спортских догађаја.

- Честитао сам Кини на освојеној 91 олимпијској медаљи и истакао да такав успех више него јасно говори о пажњи коју ова велика земља поклања спорту, улагањима у таленте и неговању такмичарског и здравог духа, пре свега код младих људи.

- Поновио сам огромну захвалност председнику Кине Ђинпингу и кинеском руководству на томе што је ученицима и студентима из Србије дата могућност да бораве у Кини у оквиру програма Међународне културне размене младих и истакао да је то најбољи начин за наставак традиције неговања челичног пријатељства између наше две земље.

- Државна саветница ми је пренела срдачне поздраве председника Си Ђинпинга, а ја сам искористио прилику да поздраве узвратим, нагласивши да је управо пријатељски однос председника велике Кине према Србији дао снажан замах нашој земљи на путу општег брзог напретка, на чему смо му бескрајно захвални.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ВЕЛИКА ВИНА НАСТАЈУ НА ВЕЛИКИМ ЛОКАЦИЈАМА: Oткривамо зашто винарија Ердевик и Фрушка гора имају идеалне услове за шардоне