ОГЛАСИЛА СЕ ДЕЛЕГАЦИЈА ЕУ У СРБИЈИ: Ово је основни циљ стратешког партнерства са нашом земљом
ОРГАНИЗАЦИЈА ЕУ у Србији подсетила је да је циљ Стратешког партнерства Србије и ЕУ подршка развоју нових локалних индустрија, што ће донети и многе друге бројне бенефите нашој земљи.
Фото Г. Чворовић
- Циљ овог ЕУ-Србија партнерства је да подржи развој нових локалних индустрија и висококвалитетних радних места, дуж ланца вредности електричних возила, уз потпуно поштовање високих еколошких и друштвених стандарда и уважавање забринутости локалних заједница уз пуну транспареност - наводи се у њиховој објави.
Осим тога, подестили су да је 19. јула покренуто стратешко партнерство које је отворило врата за највеће директне стране инвестиције у историји Србије.
Том договору сведочили су председник Србије Александар Вучић и Марош Шефчович, потпредседник Европске комисије.
БОНУС ВИДЕО: Најодвратнији напад на српске олимпијце на Н1: Дочек је био националистичка фарса, напали Новака
Препоручујемо
У ЕУ ЗГРОЖЕНИ ОДЛУКОМ ВАРШАВЕ: Пољска формирала „зону смрти“ на граници са Белорусијом
13. 08. 2024. у 21:50
ЕК О МЕМОРАНДУМУ О РАЗУМЕВАЊУ ЕУ И СРБИЈЕ: Успоставља се блиска сарадња у 5 области
19. 07. 2024. у 20:53
ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ЕВРОПУ: Гренел – Ако Трамп победи ЕУ ће морати да решава сукоб у Украјини
20. 07. 2024. у 00:23
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.
09. 01. 2026. у 10:22
ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику
ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.
09. 01. 2026. у 13:11
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)