"КУРТИ И БИСЉИМИ ОЧИГЛЕДНО САМО ХОЋЕ СУКОБЕ": Петковић о насилном отварању моста на Ибру
ДИРЕКТОР Канцеларије за КиМ Петар Петковић огласио се поводом актуелне ситуације око насилног отварања моста на Ибру, те поручио да Аљбин Курти и његови послушници само желе сукобе, те да их споразуми не интересују.

Фото: Танјуг
- Албански политичари су и 2014. говорили да мост на Ибру треба да повезује људе, а у пракси радили све супротно. Када су Срби јуна 2014. уклонили барикаде с моста, масе албанских екстремиста су хтеле да нагрну и протерају Србе са севера који су се одбранили дизањем "Парка мира”.
У оба случаја, пре договора о отварању моста споразумима је предвиђено да: 1) Приштина мора да спроведе разграничење у Сувом Долу и 2) Стање безбедности треба да буде такво да отварање моста не доведе до нових сукоба и несрећа.
Нажалост, Курти и Бисљими очигледно само хоће сукобе, јер их не интересују споразуми. Зато ни реч нису рекли о обавезама Приштине које и даље нису испуњене као услов за отварање моста. О томе ћуте као заливени! - навео је Петковић у својој објави.
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо

ОРГАНИЗАТОРИ ПРОТЕСТА И ПРИШТИНА СИНХРОНИЗОВАНИ: Имају један циљ - рушење Вучића
11. 08. 2024. у 00:01

УМРО НАКОН ШТО ЈЕ ЦЕЛУ НОЋ ВОЗИО ДЕЦУ КОЈА СУ ГОРЕЛА: Возач Хитне помоћи у Северној Македонији преминуо после целоноћне драме
ВОЗАЧ Хитне помоћи који је читаву ноћ превозио повређене у стравичном пожару у Северној Македонији преминуо је јутрос.
17. 03. 2025. у 08:50

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

ЦЕЦА У АРКАНОВОМ РОДНОМ МЕСТУ: Обузеле је нарочите емоције
ПЕВАЧИЦА Цеца Ражнатовић, синоћ, 15. марта, приредила је спектакуларан концерт пред пуном халом у Брежицама, у Словенији.
16. 03. 2025. у 13:17
Коментари (0)