РУГЕ О ОТВАРАЊУ МОСТА НА ИБРУ: Одлука мора бити донета кроз дијалог и координацију
ПОМОЋНИК генералног секретара НАТО за политичка и безбедносна питања Борис Руге поручио је данас да се све одлуке о мосту на Ибру морају доносити кроз дијалог и координацију.

фото Д.З-
Он је ово објавио на платформи X, након састанка са председницом привремених приштинских институција Вјосом Османи.
Како је наведено у саопштењу Османи, она је на састанку описала отварање моста као "чин нормализације и интеграције у интересу свих грађана, без обзира на етничку припадност".
Главни мост на Ибру дели Косовску Митровицу на јужни део града, где живе Албанци, и северни део, у којем 95 одсто становништва чине Срби.
Албанци су више пута преко тог моста покушавали да упадну у северни део града где живе Срби, због чега је долазило до сукоба, а мост непрекидно чувају италијански карабињери из састава Кфора.
Власти у Приштини најављују његово отварање, чему се оштро противе ЕУ, ОЕБС, Еулекс, Кфор, САД, наводећи да та тема мора да буде део дијалога Београда и Приштине уз посредство ЕУ.

ТРАМП ЖЕСТОКО УДАРИО НА ЕУ: Послао писмо Урсули фон дер Лајен, царине од 30 посто ступају на снагу 1. августа
ЦАРИНЕ од 30 одсто на сву робу која се из Мексика или земаља Европске уније увози у Сједињене Америчке Државе ступиће на снагу 1. августа, саопштио је данас амерички председник Доналд Трамп.
12. 07. 2025. у 14:55

ОТКРИВЕН УЗРОК ПАДА БОИНГА СА 260 ПУТНИКА: Аудио снимак пилота из кокпита само продубљује мистерију
ИСТРАЖИТЕЉИ су открили узнемирујуће детаље у оквиру прелиминарне истраге пада авиона компаније Air India, на лету 171, у којем је у јуну страдало 260 особа.
12. 07. 2025. у 15:36

СЛАВИМО ПЕТРОВДАН: Шта се данас не ради и шта треба умесити
СРПСКА православна црква и њени верници данас прослављају Петровдан, празник који је посвећен светим апостолима Петру и Павлу.
12. 07. 2025. у 07:34
Коментари (0)