ВУЧИЋ ДАНАС НА ГЛОБАЛНОМ БЕЗБЕДНОСНОМ ФОРУМУ У ПРАГУ: Имаће билатералне сусрете са бројним званичницима
У ПРАГУ се данас одржава Глобални безбедносни форум ГЛОБСЕЦ 2024 на којем ће учествовати и председник Србије Александар Вучић. Председник Вучић учествоваће на панелу "Придруживање Западног Балкана ЕУ", а током боравка у Прагу имаће и одвојене билатералне сусрете са бројним званичницима.

Фото: Танјуг/Јадранка Илић
Вучић је синоћ у Прашком замку присуствовао Гала вечери приређеној поводом овогодишњег Форума. Он је навео да учешће Србије на Глобалном безбедносном форуму "ГЛОБСЕЦ 2024" у Прагу указује на преданост Србије сарадњи и доприносу дијалогу у циљу стварања сигурније и просперитетније будућности.
- Ове године у Прагу посебно ћемо разматрати теме попут глобалне стабилности, енергетске сигурности и технолошких иновација - написао је Вучић на Инстаграму будуцностсрбијеав. Председник је синоћ разговарао и са председницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен.
- Честитао сам Урсули фон дер лајен на награди на овогодишњем @глобсецтхинктанк и изразио наду да ћемо наставити заједничку борбу за напредак и убрзање европског пута Србије, као и да ћемо конкретизовати Европски план за економски раст Западног Балкана, на добробит свих грађана региона - навео је председник Вучић на Инстаграму.
ГЛОБСЕЦ Форум, једна од најистакнутијих европских платформи за дијалог, има за циљ да укаже на растући значај Централне и Источне Европе у глобалној безбедности. Како је најављено, на форуму ће се разговарати о кључним глобалним изазовима укључујући питања безбедности, економије и међународних односа.
Форум ће отворити чешки председник Петр Павел и председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен. ГЛОБСЕЦ ове године окупља шефове држава и влада и министре одбране и спољних послова из 27 земаља, а поред њих на форуму учествују и представници великих компанија, интелектуалци и представници невладиних организација, укупно скоро 2.000 учесника из 70 земаља.

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)