ЗЛАТКО КОКАНОВИЋ И НЕБОЈША ПЕТКОВИЋ ПРЕГОВАРАЈУ О ПРОДАЈИ АНТИЛИТИЈУМСКИХ ПРОТЕСТА: Драган Ђилас као нови власник

Новости онлајн

02. 09. 2024. у 13:19

КАКО ексклузивно сазнајемо, у протеклих неколико дана у строгој тајности je одржано неколико рунди преговора између Златка Кокановића и Небојше Петковића са једне стране, и прозападних опозиционих странака СРЦЕ и Зелено-леви фронт, који су, као емисари Драгана Ђиласа, били са друге стране стола.

ЗЛАТКО КОКАНОВИЋ И НЕБОЈША ПЕТКОВИЋ ПРЕГОВАРАЈУ О ПРОДАЈИ АНТИЛИТИЈУМСКИХ ПРОТЕСТА: Драган Ђилас као нови власник

Фото: Принтскрин

Ђилас се, као и приликом претходне узурпације протеста „Србија против насиља“, определио за тактику деловања из потпуне сенке, строго се држећи препорука америчког Националног демократског института (NDI), да сваким отвореним појављивањем смањује популарност прозападне опозиције.

Са друге стране, ЗЛФ се намеће као искусна и обучена организација за извођење обојених револуција на платформи еко-протеста, при чему су прве назнаке отопљавања нарушених односа ове партије са Ђиласовом Странком слободе и правде, биле уочљиве приликом недавног интервјуа Радомира Лазовића за портал Нова С. 

Добрим познаваоцима политичких прилика није промакла ни наметљива амбиција Здравка Поноша да уграби свој део „колача“ на антилитијумашењу, што је приметно кроз инфлацију његових саопштења за јавност, укључујући и конференцију за медије поводом привођења наводног независног грађанског активисте Предрага Жунића, за кога се испоставило да приликом позивања на рушење уставног поретка поступа као члан странке СРЦЕ.      
Тренутни застој у преговорима Кокановића и Петковића са Ђиласовим емисарима је изгледа настао око висине финансијске надокнаде, због чега двојац из Горњих Недељица води паралелне тајне разговоре и са Мирославом Алексићем, како би себи дигли цену.
Осим тога, препреку представља и чињеница да ђиласовци инсиситирају да се не уводи трајна забрана истраживања и експлоатисања литијума у Србији, јер планирају да након отимања власти преко улице, наставе са активношћу рударења литијума, коју су иначе они својевремено и започели доводећи компанију „Рио Тинто“ у нашу земљу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О ОРЕШНИКУ Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О "ОРЕШНИКУ" Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је да бојеве главе хиперсоничног система "орешник" могу да издрже екстремне температуре, упоредиве са температуром на површини Сунца.

21. 02. 2025. у 14:16

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

БИВША градоначелница Ниша, Драгана Сотировски, која је данас приведена у великој акцији полиције против корупције, са лисицама на рукама доведeна је у зграду Управе криминалистичке полиције у Нишу.

21. 02. 2025. у 13:38

ВЕЉКОВА БИВША - ПОЗНАТА НОВИНАРКА: Узела презиме Ражнатовић, он је оставио након два месеца

ВЕЉКОВА БИВША - ПОЗНАТА НОВИНАРКА: Узела презиме Ражнатовић, он је оставио након два месеца

ВЕЉКО Ражнатовић годинама је у срећном браку са некадашњом кошаркашицом Богданом са којом је добио и троје деце, но, с времена на време, покрене се прича и о његовим бившим изабраницама.

21. 02. 2025. у 19:34

Коментари (0)

НЕМАЧКА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Овако ће убудуће почињати утакмице у Русији