ДОБИО 15 ГОДИНА ЗАТВОРА УМЕСТО 22: Некадашњем припаднику тзв. ОВК Саљиху Мустафи у Хагу смањена казна за злочине у месту Злаш на КиМ

С.С.Р.

10. 09. 2024. у 18:11

ПАНЕЛ Апелационог суда у предмету Специјализовани тужилац против Саљиха Мустафе изрекао је данас појединачне казне Мустафи за ратне злочине произвољног лишавања слободе, мучења и убиства од осам, 13 и 15 година затвора и одредио му укупну казну од 15 година затвора, у шта се урачунава и време проведено у притвору.

ДОБИО 15 ГОДИНА ЗАТВОРА УМЕСТО 22: Некадашњем припаднику тзв. ОВК Саљиху Мустафи у Хагу смањена казна за злочине у месту Злаш на КиМ

Мустафи продужен притвор за још два месеца / Фото принтскрин

То значи да је пресуда Специјализованог суда за ратне злочине на Косову и Метохији, којом је Мустафа провибитно добио 22 године, сада смањена.

- Панел Апелационог суда, који су чиниле судије Мишел Пикар, Каи Амбос и Нина Јергенсен, донео је своју одлуку о новој казни Мустафи на основу смерница из одлуке панела Врховног суда од 29. јула 2024. по захтеву Мустафе за заштиту законитости, којом је укинута казна од 22 године затвора г. Мустафи и ствар враћена апелационом панелу - саопштено је из суда.

Некадашњи припадник тзв. ОВК Саљих Мустафа ухапшен је 24. септембра 2020. и истог дана доведен у притворски објект Специјализованих већа. Он се терети за малтретирање затвореника у импровизованом објекту у селу Злаш, од којих је један убијен. 16. децембра 2022. претресни панел је изрекао пресуду и прогласио Мустафу кривим за ратне злочине произвољног лишавања слободе, мучења и убиства и изрекао му казну затвора у трајању од 26 година.

Приликом изрицања пресуде претресни панел је нагласио да се оптужбе у овом предмету тичу искључиво индивидуалне кривичне одговорности Мустафе. Напомињући да су жртве у овом предмету косовски Албанци, претресни панел је истакао да "њихова настојања да се задовољи правда и утврди истина чине окосницу овог поступка". Мустафи је наложено да исплати накнаду за осам жртава учесника у поступку у износу од укупно 207.000 евра.

Мустафа је уложио жалбу на пресуду и она му је умањена са 26 на 22 године, а сада је додатно смањена на 15 година затвора.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније

Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније

ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.

15. 02. 2026. у 09:19

Коментари (0)

НИКОЛА ЈОКИЋ ИСПРЕПАДАО БАРАКА ОБАМУ! Дибидус неочекивана сцена на НБА Ол-стар утакмици! (ВИДЕО)