ТЕРОР АЉБИНА КУРТИЈА: Погледајте како лажни премијер спроводи етничко чишћење Срба са КиМ

Марко Колашинац
Марко Колашинац

14. 09. 2024. у 07:00

ОД доласка лажног премијера Аљбина Куртија на власт 2021. године, забележено је чак 540 етнички мотивисаних напада и инцидената против Срба.

ТЕРОР АЉБИНА КУРТИЈА: Погледајте како лажни премијер спроводи етничко чишћење Срба са КиМ

Фото: ЕПА/ Д. Зечевић/илустрација

Поређења ради, у читавом периоду од 2013. до 2021. године регистровано је укупно 669.

  • 2021 - 128
  • 2022 - 150
  • 2023 - 179
  • 2024 до сада - 83

Од тих 540 напада:

  • 26 напада је извршено на српску децу
  • 80 напада на црквене и верске објекте

Приштина је од нелегалних упада РОСУ на север Косова и Метохије (укупно 48 од Првог споразума) прешла у режим њиховог перманентног стационирања у тој области ради вршења свакодневне репресије над српским становништвом.

Насиље против Срба од нелегалне смене команданата Регионалног директората КП – Север

Само од 3. новембра 2022. године и нелегалне смене регионалног команданта РДС Ђурића, тзв. косовска полиција је 127 пута на целој територији КиМ употребљавала силу против Срба (на северу 104 пута).

У истом периоду је шест Срба упуцано - браћа Стефан (11) и Милош (21) Стојановић из Готовуше су упуцани 6. јануара од стране припадника КБС Азема Куртаја који је прво пуштен у кућни притвор, а на крају чак и да се брани са слободе од оптужбе за "изазивање опште опасности". 

Душан С. и још једна особа упуцани су на Бистричком мосту 23.1.2023. године.

Тзв. косовска полиција пуцала је на Милана Јовановића (39) из Звечана код нелегалног пункта на Бистричком мосту док је носио шерпе. Куртијева полиција са два метка је у леђа упуцала Драгишу Гаљака 29. маја који се и даље опоравља и имаће трајне последице.

Од момента када је ЕУ кроз изјаву од 3. јуна захтевала да Приштина предузме мере деескалације на северу Косова, Приштина је у том региону предузела 83 ескалаторних корака (од укупно 119 ескалаторних потеза који су предузети од 3. новембра 2022.)

Покретањем о одржавањем дестабилизације севера Курти суштински спроводи етничко чишћење Срба, јер је од избијања кризе око 20% Срба напустило север КиМ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ПУТИН ПОСЛАО ЈАСНУ ПОРУКУ О ГРЕНАНЛДУ