У БРИСЕЛУ ЗАВРШЕН САСТАНАК ПЕТКОВИЋА И ЛАЈЧАКА: Очекује се нови круг билатералних разговора
САСТАНАК делегације Београда предвођене директором Канцеларије за Косово и Метохију Петром Петковићем са специјалним изаслаником ЕУ за дијалог Београда и Приштине Мирославом Лајчаком и његовим тимом завршен је данас у Бриселу око 14 часова.
Фото: Танјуг
Како јавља дописник Танјуга, очекује се да буде одржан нови круг билатералних разговора, а за сада још није познато да ли ће бити одржан и тројни састанак.
Претходно је одржан састанак делегације Приштине коју предводи Бесник Бисљими са Лајчаком.
Портпарол Европске комисије Петер Стано рекао је у понедељак да би на данашњим састанцима требало да се разговора о путу ка напретку у примени Охридског споразума и другим питањима која утичу на нормализацију односа између Београда и Приштине.
Према ранијим информацијама Танјуга, једна од тема коју је Београд предложио да се нађе на дневном реду је и питање моста на Ибру у Косовској Митровици, као и формирање Заједнице српских општина.
До нове рунде дијалога долази након што је Лајчак недавно боравио у Београду и Приштини ради припреме састанка на нивоу главниих преговарача.
Претходни састанак на нивоу главних преговарача у оквиру дијалога Београда и Приштине одржан је почетком јула у Бриселу.
Приштина је у међувремену повукла низ једностраних потеза којима је додатно отежала положај Срба на АП КиМ, укључуцјући најаву отврања моста на Ибру, као и блокирање рада српских инситуција на северу покрајине.
БОНУС ВИДЕО: Тадић: Косово није најважнија тема, треба да се бавимо литијумом
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)