ПРОСВЕТНИ ИЛИ ПОЛИТИЧКИ ПРОТЕСТИ: Професорка у Утиску недеље прича о томе шта радити на следећим изборима

Биљана Ристивојевић

23. 09. 2024. у 11:48

У СИНОЋНОЈ емисији Утисак недеље, на телевизији Нова С, имали смо прилике да чујемо ставове професора и просветних радника који протестују у претходном периоду.

ПРОСВЕТНИ ИЛИ ПОЛИТИЧКИ ПРОТЕСТИ: Професорка у Утиску недеље прича о томе шта радити на следећим изборима

Foto: Printskrin

Тема емисије је била да ли власт „мрзи образовање“, те су тако гости имали прилике да размене мишљења о том питању.

Међу њима се нашла и Јелена Теодоровић, професорка Факултета педагошких наука у Јагодини, која је рекла да они морају да раде „на много фронтова”.

- Почели су да се дижу гласови и морамо да их појачамо још више. Људи морају да схвате шта се дешава - изјавила је Теодоровић у емисији „Утисак недеље“. Она се наравно сложила са тезом емисије да власт мрзи образовање и оценила да „власт активно ради против образовања“.

И после низа паушалних тврдњи, Теодоровић је одједном, из угла професорке факултета која је у емисију позвана да прича о просвети, почела да држи политички говор. „Ми морамо да освестимо људе у овој држави. Има ствари које могу да се реше новцем, али има и многих ствари које могу да се реше без новца“, додала је она. „Ако се већ свима (деци, родитељима и наставницима) не свиђа ово образовање, а власт подржава такво образовање, онда је логично шта желимо да радимо на следећим изборима, ми морамо да сменимо ту власт“, рекла је она и додала да је трећи начин да се „направи један широки фронт незадовољних родитеља, педагога, наставника и директора и да тај фронт буде гласан“.

И чини се да се тако синоћ обелоданило да су протести просветних радника и те како политички, јер ако се они боре за повећање својих плата, зашто причају о следећим изборима и о формирању широког фронта?!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ! Орбан се хитно јавио из Копенхагена

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".

02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.

02. 10. 2025. у 10:47

Коментари (13)

ПАКЛЕНИ ИЗАЗОВ ЗА ЗВЕЗДУ: Савршени двоструки првак Европе јури девету победу у низу!