"ИЗУЗЕТНО СМО ЗАХВАЛНИ НА ПРИНЦИПИЈЕЛНОЈ ПОЗИЦИЈИ КИНЕ ПО ПИТАЊУ КиМ": Вучић разговарао са чланом Централног комитета КПК (ФОТО)

Дејана Калинић
Дејана Калинић

14. 10. 2024. у 12:04

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се са чланом Централног комитета КПК и директорком Канцеларије Државне комисије за реформу јавног сектора Ли Сијаосин.

ИЗУЗЕТНО СМО ЗАХВАЛНИ НА ПРИНЦИПИЈЕЛНОЈ ПОЗИЦИЈИ КИНЕ ПО ПИТАЊУ КиМ: Вучић разговарао са чланом Централног комитета КПК (ФОТО)

Фото: Инстаграм

- Одличан састанак са чланом Централног комитета КПК и директорком Канцеларије Државне комисије за реформу јавног сектора Ли Сијаосин, са којом сам разменио мишљења о свим темама од обостраног интереса у циљу унапређења одличне сарадње Србије и Кине у свим областима.

Истакао сам да је Република Србија изузетно поносна на изванредне односе, челично пријатељство, изузетно квалитетан и интензиван политички дијалог на свим нивоима, као и на свеукупну сарадњу са НР Кином коју константно продубљујемо заједничким пројектима.

Разговарали смо о економској сарадњи Србије и Кине која се динамично развија кроз реализацију бројних капиталних пројеката у области друмске и железничке инфраструктуре и енергетике, а која је праћена све интензивнијом инвестиционом сарадњом, нарочито у области рударства, црне и обојене металургије и ауто-индустрије.

Изразивши значај историјске посете председника НР Кине и задовољство што сам, после скоро осам година, имао прилику да га поново угостим у Србији, замолио сам госпођу Сијаосин да председнику Си Ђинпингу, осведоченом пријатељу српског народа, пренесе срдачне поздраве.

Изузетно смо захвални на принципијелној позицији Народне Републике Кине по питању Косова и Метохије, као и на доследној подршци очувању територијалном интегритета и суверенитета Републике Србије, што је питање од највишег националног значаја за нашу земљу и народ. Уз то, од великог значаја за нашу земљу је и подршка пријатељске Кине и наш координиран наступ у међународним организацијама - навео је председник у објави на Инстаграму.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

МОЖДА ПОСТОЈИ ЧУДО ДА СЕ ИЗЛЕЧИ Зорица је озбиљно болесна, Весна на ивици суза: Много ми је жао, осипамо се! Шта остаде? Брена,Бекута...