ПРИПАДНИЦИ ТЗВ. КОСОВСКЕ ПОЛИЦИЈЕ ЗАТВОРИЛИ ПРОСТОРИЈЕ ПРИВРЕМЕНОГ ОРГАНА СРБИЦЕ: Огласила се Канцеларија за Косово и Метохију

Јована Шведић

16. 10. 2024. у 16:00

ПРИПАДНИЦИ Куртијеве полиције упали су данас у просторије Привременог органа општине Србица и затворили их, наводи се у саопштењу Канцеларије за Косово и Метохију.

ПРИПАДНИЦИ ТЗВ. КОСОВСКЕ ПОЛИЦИЈЕ ЗАТВОРИЛИ ПРОСТОРИЈЕ ПРИВРЕМЕНОГ ОРГАНА СРБИЦЕ: Огласила се Канцеларија за Косово и Метохију

Фото: Канцеларија за Косово и Метохију

Током данашњег дана, како се наводи у саопштењу, четворица полицајаца у цивилу су запечатила просторије ове српске институције и из ње истерали раднике које су тамо затекли, уз образложење да се баве "нелегалним и противуставним деловањем".

Како се истиче у саопштењу, овакав потез у директној је супротности са свим споразумима и тековинама дијалога и показује да једино што Курти уме јесте да води политику затварања, блокада и гашења.

- У питању је десети Привремени орган који су власти у Приштини произвољно и противправно затворили, након гашења Привремених органа у Штрпцу, Клини, Истоку, Гораждевцу, Гори, Косовској Митровици, Лепосавићу, Звечану и Зубином Потоку - поручују из Канцеларије за Косово и Метохију и додају:

- Овим је настављена институционална и политичка репресија над српским народом на Косову и Метохији, а у режији Аљбина Куртија који Србе жели да остави без основних средстава за живот и тиме их натера да напусте своја вековна огњишта. Политичарима у Приштини није довољно што је Србица током погрома и сукоба већ обесрбљен и етнички очишћен град, већ сада и на овај начин желе да затру све српско што има везе са овом општином и српским именом.

У саопштењу се истиче и да институције чије гашење Курти наређује и спроводи наочиглед међународне заједнице основ су за формирање Заједнице српских општина и њиховим затварањем Курти заправо недвосмислено поручује да нема намеру да икада формира ЗСО и испуни своје обавезе проистекле из Бриселског споразума.

- Међутим, вара се ако мисли да ће Београд икада одустати од захтева за формирањем ЗСО и да ће моћи да побегне од својих преузетих обавеза или да ће Београд свој народ икада оставити без помоћи и принадлежности које им исплаћује и које ће им исплаћивати - поручили су из Канцеларије за Косово и Метохију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

МОРАЈУ ДА ПРИЧАЈУ СРПСКИ! ЈА МОГУ ДА ПОБЕГНЕМ, АЛИ НАТАЛИЈА... Никола Јокић о жени, деци, приватном животу