ВУЧИЋ И ПУТИН ЋЕ ДАНАС РАЗГОВАРАТИ ТЕЛЕФОНОМ: Размениће мишљење о свим актуелним темама
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић разговараће данас телефоном са руским колегом Владимиром Путином.

Фото: Инстаграм
Двојица државника, како су сазнале "Новости", размениће мишљење о свим актуелним темама, са посебним акцентом на регионалне теме, као и о неповољној ситуацији у којој се налази српски народ у АП Косово и Метохија.
Путин је том приликом подсетио да су се Руси и Срби, раме уз раме, заједно борили против непријатеља, а нагласио је и да је задовољан односом српске власти према палим херојима Црвене армије. Он је истакао да је "важно да добре традиције братског пријатељства, које су нам завештали преци, и данас служе као поуздана основа за развој односа стратешког партнерства између Руске Федерације и Републике Србије". Председник Србије Александар Вучић добио је позивницу за учешће на Самиту БРИКС-а који се одржава у Казању 23. и 24. октобра. Вучић је рекао да ће одлуку о свом одласку на Самит донети ускоро.
БОНУС ВИДЕО:
80 година од ослобођења Београда
Препоручујемо

РЕГИОНАЛНИ ЛИДЕР: Вучић - Србија у 50 највећих светских извозника у ИКТ сектору
19. 10. 2024. у 14:45

ДРЖАВА ОДРЕДИЛА ОГРОМАН ПОРЕЗ ЗА КУЋУ ЖЕЉКА МИТРОВИЋА: Ево колико мора да плаћа
ДРЖАВА је одредила огроман порез за кућу Жељка Митровића.
01. 04. 2025. у 14:12

ПРОЦУРИО ПОВЕРЉИВИ ДОКУМЕНТ ИЗ ПЕНТАГОНА: Европа нек се брани сама у случају руског напада, друга држава је главна претња
СУПРОСТАВЉАЊЕ руској агресији, некада једна од кључних тачака Националне одбрамбене стратегије из 2022. године током администрације Џозефа Бајдена, три године касније више није међу најважнијим приоритетима Сједињених Америчких Држава.
01. 04. 2025. у 12:17

ЈЕДАН РАКИЈА, А ДРУГИ... Нећете веровати КАКО се зову пси новог амбасадора САД у Србији Марка Брновића
МАРК Брновић је увек поносно истицао своје порекло, уосталом ћерке му се зову - Милена и Софија.
31. 03. 2025. у 19:31
Коментари (42)