У СРЕДУ У СРБИЈУ СТИЖЕ ДОНАЛД ТУСК: Вучић најавио важне посете званичника нашој земљи

Дејана Калинић
Дејана Калинић

21. 10. 2024. у 20:22 >> 20:27

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић је током интервјуа на РТС-у најавио бројне посете очекују нашу земљу у скоријој будућности.

У СРЕДУ У СРБИЈУ СТИЖЕ ДОНАЛД ТУСК: Вучић најавио важне посете званичника нашој земљи

Фото: Принтскрин/РТС

- Рекао сам да ћу у септембру и октобру разговарати са преко 50 светских председника и премијера, до сада сам разговарао већ са 71 из целог света, до 23. новембра тај број ће прећи 90... - наговестио је Вучић.

Каже да у среду долази премијер Пољске Доналд Туск, а најављене су и посете Кирјакоса Мицотакиса и Урсуле фон дер Лајен.

Подсећамо, председник је током овог интервјуа говорио о учешћу Србије на БРИКС-у.

Како је појаснио током гостовања свака од посета је важна на свој начин.

- Долазак Туска је од великог значаја, стиже и Мицотакис. Они су, уз Мерца, најважнији лидери Народне европске партије. Долази Урсула фон дер Лајен. Захвалан сам јој што је била два пута у селима око Ниша и не мора увек да долази у свилу и кадифу у Београду. Онда у суботу долази руски министар економије - рекао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".

28. 09. 2025. у 08:33

Коментари (0)

НИКОЛА ПИЛИЋ ПРЕКО 50 ГОДИНА ВОЛЕО ЈЕ САМО ЊУ: Као сам га угледала, тако нисам могла да га заборавим