БИВШИ АМЕРИЧКИ ГУВЕРНЕР ПРИЗНАО ТАКЕРУ: САД и НАТО су 1999. бомбардовали Србију јер није хтела да прихвати сецесију Косова
НЕКАДАШЊИ гувернер америчке савезне државе Илиноис Род Благојевић, који је 1999. године био демократски члан Конгреса САД, изјавио је да су САД и Нато те године бомбардовали Србију јер није хтела да прихвати сецесију Косова.
Foto: EPA-EFE/TANNEN MAURY
У разговору са новинаром Такером Карлсоном, у осврту на тај период, Благојевић је рекао да су САД и Нато 1999. године, без дозволе Уједињених нација, урадили Србији, земљи његовог оца, исто оно што Русија сада ради Украјини.
- Одлучили смо тада да бомбардујемо суверену земљу - рекао је Благојевић.
Подсећа да су САД и НАТО одлучили да бомбардују Србију због Косова, које је њен део, након што "Србија није прихватила споразум у Рамбујеу".
- Рекли су да тај део земље једноставно мора да буде одвојен, а "уколико не пристанете на сецесију, ми ћемо вас бомбардовати". Изнуда на високом нивоу - констатовао је Благојевић.
У том смислу, споменуо је и Хилари Клинтон, чији је супруг тада био председник САД, за коју је рекао да је била промотер албанске заједнице у Њујорку.
Како је рекао, не може са сигурношћу да каже шта је била њена мотивација за подржава косовско питање, које су подржавали Албанци у САД, и да ли је то утицало на њену "локалну" политику, те да може само да претпостави да је био у питању новац, будући да се она касније кандидовала и за позицију у Сенату.
- Ја сам био једини Србин у Конгресу, а био сам демократа. Моја партија је то радила - рекао је Благојевић и додао да му је, лично, с обзиром да је Србија земља из које је у САД дошао његов отац, због тога било веома тешко.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
АНДРЕЈА ЗАБОЛЕЛО ГРЛО У САД: Био код лекара, а рачун му је стигао после пет месеци: "Људи моји, нема шансе!" (ВИДЕО)
ПОТРАЖИТИ лекарску помоћ у страној земљи углавном подразумева огроман трошак, ма колико год се радило о кратком прегледу или безазленом проблему. А једног Андреја је, преглед код америчког ОРЛ специјалисте коштао читавих 2.500 долара (2.313 евра)
02. 12. 2025. у 09:10
Коментари (1)