ЕКСКЛУЗИВНО САЗНАЈЕМО: На протесту у Београду ће се обратити и промотерка независности „Косова“ и резолуције о „геноциду“ у Сребреници

Дејана Калинић
Дејана Калинић

11. 11. 2024. у 12:27

О правој природи и карактеру сваког скупа најбоље говори селекција говорника који се том приликом обраћају окупљеном народу. У том контексту је, за упућеније, шокантна вест да ће се на данашњем протесту у Београду, који је наводно мотивисан трагедијом која се догодила у Новом Саду, грађанима обратити и Софија Мандић.

ЕКСКЛУЗИВНО САЗНАЈЕМО: На протесту у Београду ће се обратити и промотерка независности „Косова“ и резолуције о „геноциду“ у Сребреници

Фото: Принтскрин

Мандићева је у ускостручном кругу позната као чланица Центра за правосудна истраживања – ЦЕПРИС, активиста „ПроГласа“, сарадница Београдског центра за безбедносну политику – БЦБП и чланица УО Регулаторног института за обновљиву енергију и животну средину – РЕРИ. Међутим, поред тога што је изузетно ангажована у невладином сектору, Мандићева је позната и по томе што је политички веома блиска лидеру „Странке слободе и правде“ Драгану Ђиласу, али и носиоцима немачког утицаја на подручју наше земље, у првом реду немачкој невладиној организацији Форум за цивилне мировне службе – ZFD. 

У складу са тим, треба подсетити да је ZFD финансирала штампање Софијине књиге под насловом „У кругу негације: године парламентарног (не)суочавања с лошом прошлошћу – случај Србија“ у којој је Софија Мандић осудила однос српских власти према „бројним злочинима“ који су на подручју бивше СФРЈ, али и јужне српске покрајине КиМ „почињени у организацији државе Србије“. 

Поред тога, Мандићева се у више наврата на „стручним“ скуповима експонирала као борац за независност тзв. Косова, између осталог и на промоцији фото-монографије под називом „Кућа на продају“, коју је такође финансирала ZFD, а чији је циљ да се на крајње пристрасан и необјективан начин прикажу лажни „докази“ да су Албанци на подручју АП КиМ наводно деценијама били жртве „великосрпске хегемоније“.

Остаје да се види како ће данашњи говор Софије Мандић на скупу у Београду да буде конципиран, те да ли ће се односити на формалну тему скупа, или ће она и ову прилику искористити да позове окупљене на промену власти, и долазак на чело државе оних који ће се „суочити са прошлошћу“, прихватити независност тзв. Косова и признати „геноцид“ у Сребреници, што је наратив од кога она себи већ више од једне деценије обезбеђује егзистенцију, захваљујући својим донаторима из иностранства, чије интересе промовише.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - Могли су нас шпијунирати!

АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - "Могли су нас шпијунирати!"

КИНЕСКИ шпијунски балон који је 2023. године прелетео Сједињене Државе био је опремљен америчком технологијом која је могла омогућити шпијунирање Американаца, према изворима који су директно упознати са техничком анализом коју је спровела америчка војска.

11. 02. 2025. у 13:30

3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми?

3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: "Томпсон - то није будала! Наши 'хероји' су давно починили масакр, а чији смо ми?"

"ЧИЈИ смо ми? Питајте Загребачку банку, Привредну банку, питајте Хрватску народну банку... Питајте све оне који нам се свакодневно церекају са свих портала и реците, имате Хрватску."

11. 02. 2025. у 17:12

Коментари (0)

ТЕНИСКА РЕВОЛУЦИЈА: Ово је незапамћено! Тачка после које нема повратка