"НИСАМ УХАПШЕН, ДОБРОВОЉНО САМ СЕ ОДАЗВАО": Огласио се Горан Весић (ФОТО)
Горан Весић се огласио након вести да је ухапшен са још 10 људи због пада надстрешнице у Новом Саду. Рекао је: "Нисам ухапшен, добровољно сам се одазвао позиву полицијских службеника". Његову објаву преносимо у целости.
Фото Танјуг/Марко Ђоковић
"Нисам ухапшен, добровољно сам се одазвао позиву полицијских службеника са којима сам дошао у Нови Сад и ставио се на располагање истражним органима како би до краја биле истражене све околности које су довеле до несреће у Новом Саду.
Увек ћу, као и до сада, бити на располагању надлежним органима и доказаћу да не сносим кривичну одговорност за ове трагичне догађаје.
О даљем развоју догађаја са јавношћу и медијима комуницираће адвокатска канцеларија која ме заступа у овом предмету", навео је.
Подсетимо, Горан Весић је пет дана након трагедије у Новом Саду поднео оставку на функцију министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у Влади Србије.
Весић је тада истакао да је оставку поднео као одговоран човек који жели да личним примером покаже да у данашњој Србији постоји морална одговорност због страшне трагедије која се догодила у ресору на чијем је челу.
- Поднео сам оставку на функцију министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у Влади Републике Србије.
Оставку сам поднео као одговоран човек који жели да личним примером покаже да у данашњој Србији постоји морална одговорност због страшне трагедије која се догодила у ресору на чијем сам челу.
Одлазим са ове функције чисте савести и поносан на резултате који остају иза мене као и тима Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре који је радио са мном. Радио сам са великим поштовањем и одговорношћу према грађанкама и грађанима као и у најбољој вери искључиво у интересу Србије - истакао је Весић.
Јелена Танасковић, вршилац дужности генералне директорке Акционарског друштва "Инфраструктура железнице Србије", оставку на ову функцију је поднела јуче.
Нешто пре Јелене Танасковић то је урадио и Томислав Момировић.
Ускоро опширније
Препоручујемо
БРНАБИЋ ИЗ СТОКХОЛМА: Доста добрих састанака, добар посао урађен за Србију
24. 11. 2025. у 14:19
ВУЧИЋ ПОСЛАО СНАЖНУ ПОРУКУ: Док сам жив борићу се против свих који нам желе зло
24. 11. 2025. у 13:05
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.
22. 11. 2025. у 07:54
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
На годишњицу дедине смрти, Кенедијева унука (35) саопштила да УМИРЕ - а тек што се ПОРОДИЛА! Проклетство Кенедијевих се наставља...
ЋЕРКА Керолајн Кенеди, а унука Џона и Џеки Кенеди је објавила страшне вести на годишњицу смрти свог деде. Након другог порођаја суочила се са тешком дијагнозом.
23. 11. 2025. у 14:30 >> 17:31
Коментари (0)