ОГЛАСИО СЕ ГЛАВНИ ЈАВНИ ТУЖИЛАЦ: Стефановић позвао све изборне чланове ВСТ да поднесу оставке
ГЛАВНИ јавни тужилац Вишег јавног тужилаштва у Београду Ненад Стефановић позвао је све изборне чланове Високог савета тужилаштва (ВСТ) да поднесу оставке јер су невршењем својих уставних и законских надлежности у заштити јавних тужилаца од учесталих спољних притисака остали неми и дозволили да данас свако може да вређа носиоце јавнотужилачких функција.
Фото: Новости
- Јавни тужиоци у Србији се осећају незаштићено од напада спољних фактора услед инфериорног рада Савета. Позивам све изборне чланове ВСТ да поднесу оставке, заједно са председником тог органа, јер су одговорни за атмосферу линча својих колега који свакодневно поступају у предметима у борби против свих облика криминалитета - истакао је Стефановић.
Поводом јучерашњег саопштења ВСТ које је издао председник тог органа без консултација са осталим члановима, у којем се тврди да ВСТ не може да реагује на спољне утицаје без препоруке Повереника за самосталност, Стефановић је навео да Повереник фактички не постоји, осим на папиру.
Такође подсећа да је Законом о ВСТ у члану 17 тачка 19 јасно прописано да Савет "одлучује о постојању непримереног утицаја на рад носилаца јавнотужилачке функције и јавног тужилаштва и мери за спречавање непримереног утицаја".
Главни јавни тужилац ВЈТ у Београду на крају поставља питање изборним члановима Савета - чије интересе они штите, с обзиром на то да не штите интересе струке која их је изабрала.
Препоручујемо
ТУЖИЛАШТВО ПОТВРДИЛО ДА МАРИНИКА ТЕПИЋ ЛАЖЕ: Докази нису уништени, чува их полиција
03. 12. 2024. у 12:45
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)