ВУЧИЋ СА ЕПИСКОМ АНДРЕЈЕМ У ЦИРИХУ: Састанак у оквиру дводневне радне посете Швајцарској (ФОТО)

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

04. 12. 2024. у 13:47

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић са Епископом швајцарским г. Андрејем.

ВУЧИЋ СА ЕПИСКОМ АНДРЕЈЕМ У ЦИРИХУ: Састанак у оквиру дводневне радне посете Швајцарској (ФОТО)

Фото: Инстаграм принтскрин/buducnostsrbijeav

- Срдачан разговор са Епископом швајцарским Андрејем о потребама епархије, значају очувања духовности и веза са матицом, као и о улози цркве у модерном друштву.

Посебно сам истакао огроман утицај СПЦ у очувању идентитета и традиције српске дијаспоре, као стуба саборности нашег народа који чува духовне и културне вредности и тиме одржава снажну везу са отаџбином.

Поручио сам да само заједно, где год били, у земљи или расејању, можемо сваку препреку да савладамо. Захвалан сам СПЦ на свим напорима које улаже како би се очувало јединство нашег народа у овим тешким временима. - поручио је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (40)

СВЕТСКИ ДАН ШТЕДЊЕ ЕНЕРГИЈЕ: Да живимо у складу са природом