О КЉУЧНИМ ПИТАЊИМА У ОДНОСУ СРБИЈЕ И НАТО-А: Вучић се састао са адмиралом Стјуартом Манчом (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се са командантом Команде здружених снага НАТО-а у Напуљу адмиралом Стјуартом Манчом.

Фото: Инстаграм/
"На састанку са адмиралом Стјуартом Манчом смо размотрили кључна питања у односима Србије и НАТО. Српска политика војне неутралности остаје чврста, али смо отворени за даљу сарадњу, како бисмо очували стабилност и безбедност у региону.
Разговарали смо и о континуираној сарадњи у оквиру програма Партнерство за мир, као и о нашој спремности да унапредимо све облике заједничке активности, укључујући цивилно реаговање у ванредним ситуацијама.
Наставићемо да радимо на очувању регионалне стабилности и безбедности, уз заштиту наших националних интереса. Србија је посвећена јачању односа са свим партнерима, у оквиру принципа узајамног поштовања и равноправности и наставиће да се противи сваком облику једностраних акција које могу угрозити мир и сигурност у региону", наведено је на званичном Инстаграм налогу председника.
Препоручујемо

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (49)