НОВИНАРКА ОПОЗИЦИОНОГ ЛИСТА "ДАНАС" ЗГРОЗИЛА ЈАВНОСТ: Шта фали што деца од 14 година протестују, неће ваљда само да уче до 18. године
НОВИНАРКА опозиционог таблоида "Данас" Сафета Бишевац не чуди се што деца од 14 година протестује.
Фото: Принтсцреен/Икс
- Међутим, шта могу да ураде директори и професори у средњим школама ако ђаци који имају 14-15 година одлуче да изађу на улице, да блокирају? То што су они малолетни и сада председник тврди да они по законима немају право на то, али не можеш неком зато што је малолетник да онемогућиш да изрази своју... ово већ није ствар партије и политике, ово је ствар некакве друштвене одговорности. Људи протестују зато што је смрт 15 људи у паду надстрешнице заиста кап која је тренутно прелила чашу незадовољства и малолетници имају право на свој став! Па не можемо од њих да очекујемо да до осамнаесте године само ћуте и уче! - казала је она за Н1.
Препоручујемо
ГАШИЋ: Срамотне измишљотине и ратнохушкачка пропаганда не доприносе миру у региону
05. 12. 2025. у 22:10
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)