ВУЧИЋ СА РУСКИМ АМБАСАДОРОМ ХАРЧЕНКОМ: Да предстојећа година донесе прекид свих сукоба и дуго очекивани мир за све (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се са амбасадором Руске Федерације Александром Боцан-Харченком.
Foto: Društvene mreže
Поводом састанка са амбасадором Русије, председник Србије се огласио на друштвеним мрежама:
- Добар састанак са амбасадором Боцан-Харченком на којем смо разговарали о важним темама билатералних односа и сарадње између Србије и Руске Федерације, а разменили смо мишљења и о развоју ситуације у свету и могућим новим изазовима у наредној години.
- Амбасадор ми је уручио новогодишњу и божићну честитку председника Путина, а ја сам узвратио добрим жељама за добробит и благостање за грађане Руске Федерације, као и да предстојећа година донесе прекид свих сукоба и дуго очекивани мир за све.
- Једна од централних тачака разговора била је Нафтна индустрија Србије и евентуалне потешкоће са којима можемо да се суочимо у случају санкција овој компанији.
- Такође, детаљније сам упознао уваженог амбасадора са ситуацијом на Косову и Метохији и поновио да нескривене тежње режима у Приштини да КиМ етнички очисти од Срба, сада доводе до још већег страха и неизвесности нашег народа. Поновио сам да Србија наставља да се бори за очување мира и стабилности у региону, али и нагласио потребу за коначним решењим ових дугогодишњих изазова.
Препоручујемо
НЕДВОСМИСЛЕНИ КОНСЕНЗУС У ХРВАТСКОЈ: Стратешки циљ је срушити Вучића!
24. 12. 2024. у 12:10
ВУЛИН: Разговор Вучића и Лаврова разговор пријатеља који се разумеју
24. 12. 2024. у 11:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (47)