СЕЛАКОВИЋ: Ове године Србија добија Национални фестивал филма и телевизије
МИНИСТАР културе Србије Никола Селаковић нагласио је да ће у 2025. години министарство дати максималну логистичку подршку припремама ЕXПО 2027, да предстоји ревитализација зграде Матице српске и први Национални фестивал филма и телевизије, као и да је задовољан припремама Закона о позоришту.
Фото Н. Скендерија
Селаковић је рекао да су у 2024. године настављени послови на остваривању циљева које је зацртало претходно руководство министарства, на челу са Мајом Гојковић.
- Започети послови су настављени, они приведени крају су и завршени. Имамо чиме да се подичимо. Са друге стране, у кратком временском периоду колико сам на челу ресора постављао сам нове циљеве који су већином реализовани - навео је Селаковић.
(Танјуг)
Препоручујемо
ВУЧИЋ УНЕО БАДЊАК У ЗГРАДУ ПРЕДСЕДНИШТВА: Данас је дан помирења и благости (ВИДЕО)
06. 01. 2025. у 09:18 >> 09:28
(ВИДЕО) Трећих 100 од 1000 највећих успеха Александра Вучића од 2012. до 2024. године
06. 01. 2025. у 08:41
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)