СКАНДАЛ НАД СКАНДАЛИМА! Мариника постала и судија и тужилац - ово ни '45. није било! (ФОТО)
МАРИНИКА Тепић потпредседница Странке слободе и правде изјавила да Виши суд треба одмах сутра да одреди притвор Горану Весићу, што је очигледан притисак на судство какво није постојало ни '45.

FOTO: Novosti
Апелациони суд у Новом Саду укинуо је решење Вишег суда у том граду, којим је одбијен предлог за одређивање притвора бившем министру грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горану Весићу.
Реагујући на ту вест, потпредседница Странке слободе и правде (ССП) Мариника Тепић поручила је да "Виши суд треба одмах сутра да одреди притвор Весићу".
- Апелациони суд у Новом Саду је сада УКИНУО ОДЛУКУ Вишег суда да Весић остане на слободи! И вратио је на поправку! Виши суд зато треба одмах сутра да одреди притвор Горану Весићу - написала је Тепић на друштвеној мрежи Икс.
Она је навела и имена судија који су, како је рекла, „покушале да спасу Весића од притвора“.
- Ове судије Вишег суда покушале су да спасу Весића од притвора: 1. Срђан Савић 2. Слободанка Гутовић 3. Весна Еремин Ђорђевић… уз потпуно бизарно образложење да би Весићев боравак у притвору реметио поступак! Ове судије морају зато сутра да исправе своју грешку што нису одредиле притвор првооптуженом за пад надстрешнице Горану Весићу. Као и своје сумануто образложење за које им је Апелација казала да је пало пред законом - написала је Тепић.
Виши суд да одмах да поступи по одлуци Апелације, рекла је.
Подсетимо, Апелациони суд у Новом Саду укинуо је решење Вишег суда у том граду, којим је одбијен предлог за одређивање притвора бившем министру грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горану Весићу.
Овај суд је уважио жалбу Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду и вратио предмет првостепеном суду на поновно одлучивање.

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (44)