ЗА ОВО ИМ ЈЕ СТВАРНО ВУЧИЋ КРИВ: Хрватски медији брује о ранг-листи најјачих војних сила - Србија далеко испред њих (ФОТО)

ПОРТАЛ "Глобал фајерпауер" објавио је најновију листу за 2025. годину рангирања војне силе свих земаља света. На тој листи, Војска Србије налази се значајно испред хрватске војске.

ЗА ОВО ИМ ЈЕ СТВАРНО ВУЧИЋ КРИВ: Хрватски медији брује о ранг-листи најјачих војних сила - Србија далеко испред њих (ФОТО)

Фото: Принтсцреен

Хрватски "Вечерњи лист" пренео је податке објављене на специјализованом порталу, и истакао да је Србија сада далеко испред Хрватске.

"Ово је 10 најјачих војних сила на свету: Хрватска се на попису налази значајно испод Србије", гласи наслов текста објављеног на хрватском порталу.

Фото: Принтсцреен

Како се види и на ранг-листи, Србија је у свету заузела 63. место. Хрватска је овог пута завршила на 74. позицији.

Фото: Принтсцреен

Србија је последњих година знатно већу пажњу посветила инвестирању у Војску, како набавком нових система наоружања, тако и улагањем у људство, због чега је и напредак у односу на регион приметан.

Због оваквих, али и других, пре свега економских успеха, не зачуђује кампања која се у хрватским медијима свакодневно води против Србије и српског председника Александра Вучића. Напади из комшилука, на нашег председника који је најзаслужнији за напредовање наше армије, не престају. 

Једно је сигурно - за ово им је заиста Вучић крив, због чега и покушавају да га оборе на све начине.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво