ГРЕНЕЛ ПОРУЧИО ПРИШТИНИ: Курти је погоршао односе са Америком, а подржавао је Бајдена и Камалу

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

23. 01. 2025. у 20:45

РИЧАРД Гренел, изасланик за специјалне мисије америчког председника Доналда Трампа, указао је данас на то да су током председничког мандата Џозефа Бајдена односи САД и тзв. Косова погоршани и подсетио да је премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти подржао Бајдена и Камалу Харис који су критиковали његове потезе.

ГРЕНЕЛ ПОРУЧИО ПРИШТИНИ: Курти је погоршао односе са Америком, а подржавао је Бајдена и Камалу

Фото: AP Photo/Darko Vojinovic

-Односи САД са Косовом су патили током председавања Џоа Бајдена. Бајденов Стејт департмент и Бела кућа критиковали су Куртијеве поступке и неспособност да развије економију Косова, написао је Гренел на Иксу.

Нагласио је да је Курти изабрао политичке борбе и предузео једностране акције.

-Довео је односе Косова и САД на ниску тачку. Осудили су га европски лидери, НАТО и тим Џоа Бајдена. Курти је подржао Џоа Бајдена и Камалу Харис, а ипак су га они и даље критиковали, навео је Гренел.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА! Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.

07. 08. 2025. у 16:00

Коментари (0)

ПУЋИ ЋЕ МИ СРЦЕ! Хакери језиво уцењују светску шампионку из Србије: Не знам колико још могу да издржим!