САВЕТ ЕУ: Соренсен има задатак да откочи дијалог, имаће почетни мандат од 13 месеци
САВЕТ ЕУ именовао је данас данског дипломату Петера Соренсена за специјалног изасланика ЕУ за дијалог Београда и Приштине, а његови кључни задаци биће да омогући наставак дијалога, а посебно имплементацију Споразума о путу нормализације и његовог Анекса о примени усвојеног у фебруару и марту 2023.
Tanjug/AP Photo/Amel Emrić
Као са наводи у саопштењу Савета ЕУ, Соренсен ће дужност преузети 1. фебруара године, са почетним мандатом од 13 месеци. Одлазећем специјалном изасланику ЕУ за дијалог Београда и Приштине Мирославу Лајчаку мандат истиче 31. јануара ове године.
Соренсен је дански дипломата са великим искуством, укључујући у региону Западног Балкана.
Препоручујемо
ШОКАНТНО ПРИЗНАЊЕ ИВАНЕ КЕКИН: Објављен доказ да је стратешки интерес Хрватске "Србија без Вучића"! (ВИДЕО)
14. 03. 2026. у 09:41 >> 09:50
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
У ТЕЛУ УКРАЈИНСКОГ ВОЈНИКА НАЂЕНА ГРАНАТА? Леш враћен из Русије, хитно евакуисана мртвачница (ФОТО)
ТОКОМ обдукције страдалог украјинског војника, чије је тело враћено из Русије у склопу размене, форензичари су наводно открили неексплодирану гранату. Због опасности, особље мртвачнице је евакуисано, а контрадиверзионе екипе и стручњаци за разминирање уклонили су и уништили експлозив.
14. 03. 2026. у 07:49
Коментари (0)