ИСТОРИЈА ЈЕ СУРОВА И ПОДСМЕШЉИВА УЧИТЕЉИЦА: Вулин о изјави Бербекове за преговоре о миру у Украјини
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе РС Александар Вулин прокоментарисао је изјаву немачке министарке Аналене Бербок да у мировне преговоре о Украјини морају бити укључене Европа и Украјина.

Tanjug
- Аналена Бербок је изјавила да САД и Русија не могу водити преговоре о миру у Украјини без Украјине и ЕУ. Када је Србија говорила да се не може о судбини Југославије одлучивати без Србије уједињена Немачка је признала Словенију и Хрватску. Када је Србија рекла да се не може одлучивати о Косову и Метохији без пристанка Срибије Немачка и још 18 НАТО земаља су нас бомбардовали. Када је речено да се без одлуке Савета безбедности УН и Резолуције 1244 не може расправљати о коначном статусу КиМ Немачка је признала тзв. Косово. Када смо у Бриселском споразуму рекли да не може о Србима без Срба Европска унија је са Шиптарима правила статуте, укидала динар, допуштала забране за српску робу, спроводила и признавала изборе без Срба. Сада када ЕУ нико не пита за мир, за помоћ, па ни за мишљење сада знате какав је осећај бити мали и немоћан. Разлика између нас Срба и вас у ЕУ је што сте нас убијали и бомбардовали да би били мали и малобројни, а ви сте себе убили и смањили сами. Историја је сурова и подсмешљива учитељица - изјавио је потпредседник Владе РС Александар Вулин коментаришући изјаву немачке министарке Аналене Бербок да у мировне преговоре о Украјини морају бити укључене Европа и Украјина.

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

КО ЈЕ БИЛА ПРОКЛЕТА ЈЕРИНА? Верује се да је унесрећила Србију, а ово је права истина
ТЕК се пре пар година почело да се спекулише о позивној страни личности несрећне деспотице Јерине Бранковић.
28. 07. 2025. у 08:43
Коментари (0)