ВУЧИЋ СЕ ДАНАС САСТАЈЕ СА ДОДИКОМ: Председник наставља посету Републици Српској поводом обележавања Сретења

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић наставља данас дводневну посету Републици Српској, где се под слоганом "Саборност и понос" обележава Сретење, Дан државности Републике Србије и Републике Српске.

ВУЧИЋ СЕ ДАНАС САСТАЈЕ СА ДОДИКОМ: Председник наставља посету Републици Српској поводом обележавања Сретења

Foto: T.S.

Вучић ће се у Бањалуци састати са председником Републике Српске Милорадом Додиком.

Он ће такође присуствовати додели одликовања заслужним појединцима и организацијама.

Вучић и Додик присуствовали су јуче првој заједничкој свечаној академији поводом обележавања Сретења - Дана државности Србије и Републике Српске.

Одлука о заједничком обележавању Сретења и Дана српског јединства донета је прошлог лета на Свесрпском сабору у Београду када је усвојена Декларација  о заштити националних и политичких права и заједничкој будућности српског народа.

Свесрпски сабор потврдио је да је химна "Боже правде" свесрпска химна, а да је двоглави орао Немањића национални свесрпски грб.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (38)

Нова историја српске кошарке уз подршку компаније Меридианбет