"МЕДИЈСКО ЛИНЧОВАЊЕ РУКОВОДИОЦА ПО ЗА СУЗБИЈАЊЕ КОРУПЦИЈЕ ЈЕ СКАНДАЛОЗНО" - Стефановић
ГЛАВНИ јавни тужилац Вишег јавног тужилаштва у Београду Ненад Стефановић сматра скандалозним медијско линчовање руководиоца Посебног одељења за сузбијање корупције, јер је у складу са својим законским овлашћењима, упутила полицији захтев за прикупљање потребних обавештења у циљу утврђивања да ли постоје основи сумње да је неко лице извршило кривично дело из надлежности овог одељења, а поводом изјава званичника Сједињених Америчких Држава о ненаменском трошењу средстава УСАИД, у којима су поменуте и невладине организације у Србији.

Фото: Тужилаштво
Тужилаштво ће се због оваквог недоличног понашања дела медија и јавности обратити Поверенику за заштиту самосталности Високог савета тужилаштва и тражити његову реакцију, навео је Стефановић.
- Злонамерно је истицање да је руководилац Посебног одељења за сузбијање корупције ВЈТ у Београду и сама учествовала у правосудној обуци у иностранству коју је финансирао УСАИД, јер је опште познато да та организација већ скоро две деценије пружа подршку правосудним и другим институцијама у Србији. Међутим, подсећам да је подршка институцијама у смислу трошења донираних средстава, контролисана двоструко и од стране органа Србије и органа САД, док то није случај са невладиним организацијама - нагласио је Стефановић.
Он је указао да УСАИД, према правилима која је та организација сама установила, сам вршио контролу трошења донираних средстава НВО, што је управо сада спорно и у самим Сједињеним Америчким Државама и видљиво из изјава највиших званичника те земље.
- Такође поводом потпуно нетачних тумачења и лажних интерпретације појединаца и дела медија, истичем да полиција није "извршила упад" у четири невладине организације нити је у њиховим просторијама вршила "претрес", већ је по захтеву Посебног одељења за сузбијање корупције овог тужилаштва за прикупљање потребних обавештења (тзв. ПО), поступала уз примену радњи и мера на основу својих овлашћења из члана 286. став 2 Законика о кривичном поступку", навео је главни јавни тужилац у Београду.

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.
22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)