ВУЧИЋ СА ДЕЛЕГАЦИЈОМ ПРИВРЕДНЕ КОМОРЕ КИНЕ: Један од приоритета брза и ефикасна примена Споразума о слободној трговини

Новости онлине

21. 03. 2025. у 10:59

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се данас са делегацијом Привредне коморе Народне Републике Кине коју је предводио председник Рен Хонгбин.

ВУЧИЋ СА ДЕЛЕГАЦИЈОМ ПРИВРЕДНЕ КОМОРЕ КИНЕ: Један од приоритета брза и ефикасна примена Споразума о слободној трговини

Foto: Instagram

- Данашњи састанак са председником Привредне коморе Кине Рен Хонгбином и делегацијом био је прилика да потврдимо наше стратешко партнерство и разговарамо о даљим корацима у реализацији кључних пројеката. Србија и Кина настављају да јачају своје економске везе, отварајући врата још снажнијој сарадњи у области трговине, инвестиција и нових технологија.

- Захваљујући нашем изузетном економском односу, Кина је постала један од најважнијих трговинских и инвестиционих партнера Србије, што је резултат посвећености обе стране и заједничког рада на унапређењу економске И свеукупне сарадње.

- Један од наших приоритета је брза и ефикасна примена Споразума о слободној трговини, који ће додатно дА олакша пласман српских производа на кинеско тржиште. У исто време, све више кинеских компанија препознаје Србију као идеално место за инвестирање и покретање производње, користећи предности нашег повољног пословног амбијента.

- Током разговора сам нагласио да се Србија припрема и за значајно присуство на великим међународним догађајима у Кини, попут Сајма добављачких ланаца у Пекингу, где ћемо представити наше компаније и њихове врхунске производе. Такође, са поносом радимо на организацији Еxпо 2027, на којем ће Кина бити један од кључних учесника.

- Верујем да нас у будућности очекују још већи успеси у оквиру нашег челичног пријатељства и економског партнерства, које заједно са драгим пријатељем, председником Си Ђинпингом настављамо да развијамо у обостраном интересу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (44)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Нико не може да верује шта су урадиле синхроне пливачице из Украјине после освајања медаља (ВИДЕО)