УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ СЕ СЕТИО ДА ПОСТОЈЕ ЗАКОНИ Брнабић: "Када дође до плата - све легалисти"

Јована Шведић

23. 03. 2025. у 11:05

ПРЕДСЕДНИЦА Народне скупштине Ана Брнабић одговорила је на коментаре опозиционих медија везано за неисплаћене плате професорима Универзитета.

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ СЕ СЕТИО ДА ПОСТОЈЕ ЗАКОНИ Брнабић: Када дође до плата - све легалисти

Фото: Н. Скендерија

- Универзитет у Београду се сетио да постоје закони, али само они који се тичу њихових плата. Што се тиче њихових обавеза не постоји ни Устав Републике Србије, а још мање закони. Већ четири месеца крше Устав дискриминишући студенте. Ускратили су сва права студентима који не желе блокаде и желе да уче. Већ четири месеца газе Закон о високом образовању, а Закон о студентском организовању им служи као отирач. Међутим, када дође до плата - све легалисти! Само да објасне људима како је то законито да делиш плате, а не радиш. У ком закону то пише? - изјавила Брнабић на друштвеној мрежи Икс.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: Ово је неприхватиљво и невиђено брутално

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"

ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".

19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (19)

ЈУНАЈТЕДОВА ТРАГЕДИЈА СЕ НАСТАВЉА: Следећи који су на реду да се наплате су лондонски плавци