ОВО ЈЕ КРИВИЧНО ДЕЛО: Понош добио документа директно из тужилачког савета - без печата! (ФОТО)
ЛИДЕР покрета СРЦЕ Здравко Понош објавио је на мрежи Икс одлуку о усвајању приговора посебног јавног тужиоца за Високотехнолошки криминал, као и о укидању обавезног упутства за рад и поступање у предмету који се односи на Поноша.

Фото: Принтскрин
Понош је, након протеста у Београду 15. марта објавио да је на истом коришћено "сонично оружје познато као звучни топ".
Из тог разлога против њега је покренут поступак због наводног изазивања панике и нереда, те наложено привођење државном јавном тужиоцу без одлагања.
Када је обавештен да је тај поступак обустављен, Понош се огласио на друштвеним мрежама још једном, објавивши званична документа, то јест одлуку Високог савета тужилаштва, без пријемног печата.
Овим поводом огласио се и правник Никола Лакић, са увредама на рачун шефа ВЈТ у Београду Ненада Стефановића.
Питање које се очигледно поставља је, одакле Поношу ова документа, и то пре него што су учињена званичним?
Одакле год да је "процурело", може се рећи да завређује кривичну пријаву против НН лица из Државног већа тужилаца.
Препоручујемо

УПЛАШИО СЕ ЈУНАК И ОДМАХ УДАРИО У ДРЕКУ О ПОЛИТИЧКИМ ПРОГОНУ: Јованов одговорио Поношу
05. 04. 2025. у 16:21

ЗАСТРАШУЈУЋЕ: Удар Искандера убио 70 припадника ВСУ, објављен снимак (ВИДЕО)
РУСКА војска је нанела удар оперативно-тактичким ракетним системом „Искандер“ на камп за обуку украјинских снага у Сумској области, при чему је, према наводима Министарства одбране Русије, убијено до 70 припадника Оружаних снага Украјине (ВСУ), укључујући 20 инструктора.
20. 05. 2025. у 21:12

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ДОСТА ЦЕНЗУРЕ И ЋУТАЊА Евросонг скандал, огласио се премијер Шпаније: "А Русију сте могли?"
ДВОСТРУКИ аршини...
19. 05. 2025. у 19:03
Коментари (21)