''НЕ ДАМО СРБИЈУ, ПРИСТУПИТЕ ПОКРЕТУ'': Људи играју коло, ори се песма- Београд у знаку свенародног сабора (ФОТО)

Бојан Милић

11. 04. 2025. у 11:20

БЕОГРАД се спрема за централни догађај свенародног сабора, када ће у суботу, у 19 часова председник државе Александар Вучић да се обрати народу испред Дома Народне скупштине Републике Србије. Расположење народа је еуфорично, на све стране се чује песма и види традиционална српска игра- коло.

НЕ ДАМО СРБИЈУ, ПРИСТУПИТЕ ПОКРЕТУ: Људи играју коло, ори се песма- Београд у знаку свенародног сабора (ФОТО)

Новости

''Не дамо Србију'', ''Приступите покрету'', неке су од порука са транспарената у престоници Србије. 

Новости

 

У току су последње припреме за свенародни скуп у Београду, а народ са нестрпљењем очекује почетак тродневног догађаја. На улицам главног града се чује песма, али и види српска традиционална игра- коло.

Централни дан биће у суботу, 12. априла, када ће се одржати главни сабор, празник народа, државе и заједништва, и када ће се грађанима обратити председник Србије Алекасандар Вучић.

Председник Србије Александар Вучићу ће данас, 11. априла са народом носити највећу заставу која ће бити развијена на улицама Београда.

Пет захтева великог скупа

Председник Србије Александар Вучић изнеће пет захтева у суботу -то ће бити захтеви сабора.

Како смо сазнали, у питању су захтеви који никог не угрожавају, нити ометају било чији рад и не крше Устав. Веома су једноставни, јасни и у корист целог народа Србије.

Како су претходних дана у својим гостовањима најављивали министри у техничкој влади, посебан акценат биће на директном контакту грађана са државним врхом биће организовани пунктови где ће сви моћи да поставе питања, и оставе писма председнику Србије Александру Вучићу, али и да укажу на одређене проблеме, те да оцене рад министара, али и целокупног јавног сектора.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

Коментари (8)

НАПЛАТА ДУГОВА: ПСЖ није заборавио пораз из финала Лиге шампиона 2020. године и више је него спреман да се освети Баварцима