ПОДНЕТА ДИСЦИПЛИНСКА ПРИЈАВА ПРОТИВ БЛОКАДЕРА У НОВОМ САДУ
ПРОТИВ студената Факултета спорта и физичког васпитања у Новом Саду поднета је дисциплинска пријава због блокаде наставе
Фото: Принтсцреен
Професор Дејан Мадић са Факултета спорта и физичког васпитања Универзитета у Новом Саду поднео је 10. априла 2025. године дисциплинску пријаву против групе од 14 студената због, како се наводи, теже повреде дисциплинских правила.
У пријави у којој смо имали увид, наводе се три кључне тачке због којих је поднета иницијатива за покретање дисциплинског поступка:
У дисциплинској пријави се наводи да су студенти својим деловањем озбиљно нарушили рад факултета.
Донели су одлуку да професору Дејану Мадићу забране улазак на факултет, чиме су му онемогућили приступ радном месту.
Поред тога, организовали су блокаду наставе и испита, што је довело до прекида образовног процеса и угрозило права осталих студената.
Такође су се, према пријави, бавили политичким деловањем унутар факултетског простора тако што су дискутовали о смени Владе Републике Србије и формирању нове експертке владе, што се тумачи као кршење правила академске заједнице.
Професор Мадић у пријави захтева спровођење дисциплинског поступка и одговарајуће санкције за студенте који су учествовали у наведеним активностима.
Такође тражи да се цела ситуација размотри у складу са важећим дисциплинским правилником факултета.
У дисциплинској пријави су именовани следећи студенти: Вељко Дамњановић, Алекса Окука, Огњен Туцовић, Тамара Зличић, Вања Вукас, Стефан Бојовић, Теодора Попов, Јована Лучић, Чарна Мушикић, Марко Опачић, Милан Станковић и Милан Мишић.
Очекује се да надлежне институције Универзитета у Новом Саду у наредним данима донесу одлуку о даљем поступању по овој пријави.
Препоручујемо
ПРОФЕСОРКА ОПИСАЛА КАКО ЈЕ УСПОСТАВЉЕНА БЛОКАДА ФПН-а: "Било је понижавајуће!" (ВИДЕО)
10. 04. 2025. у 13:55
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.
22. 11. 2025. у 07:54
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
На годишњицу дедине смрти, Кенедијева унука (35) саопштила да УМИРЕ - а тек што се ПОРОДИЛА! Проклетство Кенедијевих се наставља...
ЋЕРКА Керолајн Кенеди, а унука Џона и Џеки Кенеди је објавила страшне вести на годишњицу смрти свог деде. Након другог порођаја суочила се са тешком дијагнозом.
23. 11. 2025. у 14:30 >> 17:31
Коментари (5)