Проф. Јелисавета Тодоровић из Ниша колеге политичке неистомишљенике назива "смрадовима"

КОЛИКО је један број универзитетских професора који подржавају блокаде факултета изгубио свест о академској честитости и моралу сведочи пример редовне професорке Филозофског факултета у Нишу Јелисавете Тодоровић.

Проф. Јелисавета Тодоровић из Ниша колеге политичке неистомишљенике назива смрадовима

Foto: Printksrin

Она је после величанственог скупа у Београду под слоганом "Не дамо Србију" у једној од вибер група професора нишког универзитета своје колеге са Департмана за историју који се залажу за поштовање Устава и закона државе Србије вређала назвавши их "смрадовима".

Увреде су уследиле након што је проф. др Мирослав Пешић, управник катедре за историју на великом народном скупу "Не дамо Србију" у Београду изнео захтеве својих колега историчара и србиста из Ниша у којима је наведено да желе несметано да обављају посао наставника за који су се школовали и да наставе са образовањем студената.

Осим што је оваквим речником понизила наставно звање и довела у питање сопствени академски углед, проф. Јелисавета Тодоровић је показала да су за њу нетолеранција и нетрпељивост према политичким неистомишљеницима потпуно исправне вредности.

Да ли универзитетски професор са таквим речником и системом вредности, осим блокадама и обојеној револуцији, може и нечему добром да научи студенте, просудите сами.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!