ОВО ЈЕ НОВИ МИНИСТАР ЗА ЉУДСКА И МАЊИНСКА ПРАВА И ДРУШТВЕНИ ДИЈАЛОГ: Демо Бериша је у Иницијативном одбору Покрета за народ и државу

14. 04. 2025. у 10:33

ДЕМО Бериша нови је министар за људска и мањинска права и друштвени дијалог. Он је на том месту заменио Томислава Жигманова. Бериша је у Иницијативном одбору за оснивање Покрета за народ и државу.

ОВО ЈЕ НОВИ МИНИСТАР ЗА ЉУДСКА И МАЊИНСКА ПРАВА И ДРУШТВЕНИ ДИЈАЛОГ: Демо Бериша је у Иницијативном одбору Покрета за народ и државу

Фото: Printscreen/Youtube/preshevacom

Бериша је рођен 1963. године. Завршио је средњу војну школу КоВ Сарајево, више војно специјалистичко усавршавање Панчево, вишу пословну школу Нови Сад, где је стекао звање економиста, да би 2004. године постао и дипломирани економиста када је завршио Факултет за услужни бизнис у Новом Саду.

Засновао је радни однос 1982. године у Војсци Југославије на пословима и задацима од значаја за безбедност система одбране земље од почетних командирских до специјалних војно-полицијских дужности за које је више пута награђиван и одликован у Војсци Југославије и Војсци Србије. Војну каријеру завршио 2005.године одласком у пензију.

Од 2006.године до 2017.годнине бавио се пословима из приватног сектора. Од 2014.године је председник Удружења грађана ,,Матица Албанаца Србије, и друштвено је активан. Од 01.10.2023.године запослен у Министарству за људска и мањинска права и друштвени дијалог на месту Посебног саветника министра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (9)

КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!