БЛОКАДЕРИ ОТИШЛИ КОРАК ДАЉЕ, НОВИ ВИД МАЛТРЕТИРАЊА: Нису дозволили смену обезбеђења у објектима РТС-а

Новости онлине

24. 04. 2025. у 10:25

СТУДЕНТИ у блокади јутрос нису пустили редовну смену радника обезбеђења у објектима РТС-а у Таковској и Абердаревој, изјавио је шеф одсека безбедности РТС-а.

БЛОКАДЕРИ ОТИШЛИ КОРАК ДАЉЕ, НОВИ ВИД МАЛТРЕТИРАЊА: Нису дозволили смену обезбеђења у објектима РТС-а

TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

- Десет дана смо редовно мењали смене, а јутрос су решили да радикализују протест и да не дозволе ни нама да уђемо у зграду. Без најаве пустили су наше људе да изађу из зграде, а онда смену која је требала да уђе нису пустили - рекао је шеф одсека безбедности РТС-а, а објављено на сајту медијског јавног сервиса.

Према његовим речима, у тампон зони остао је њихов колега Дарко Марјановић који неће да изађе, а студенти у блокдаи му не дају да се врати у зграду.

- Обе зграде су тотално незаштићене, једино је полиција у њима. Прети огромна опасност од пожара и поплаве, као и активирање аутматске централе за гашење пожара. Апелујем на свест блокадера да може да дође до катастрофалних последица - рекао је шеф одсека обезбеђења РТС-а.

Групе студената у блокади и грађана блокирају РТС од 14. априла у 22 часа, а навели су да ће блокада трајати док се не распише нови конкурс за чланове Савета Регулаторног тела за електронске медије (РЕМ) или "док се не угаси РТС".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

Коментари (42)

СРБИ СУ ПОВЕЛИ И ЊЕГА! Албанци о човеку који је дошао са фудбалерима Србије у Тирану